Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Chléb a hry aneb Poslední zhasne

Co vybuduje otec, syn rozšíří, vnuk udrží a pravnuk zdevastuje

 

Prolog: Nabízím jeden pěkně polopaticky a pravdivě napsaný, skvělý článek. Vlastně dva. Jeden vlastní a jeden došlý emailem. Kolik lidí si je však celé přečte a kolik je pochopí, kolik se jich k nim jakkoli vyjádří, kolik z nich je bude šířit dál? Budou to dva, pět, nebo 10 lidí?

Dvanáct, nebo dvacet? Dle statistik čte 65% lidí jen titulky, dalších 20% první část, a dalších 15% přečte článek celý. Ale jen asi 5% se nad psaným textem zamyslí, pochopí jej a nebo ho dokonce šíří mezi své přátele.

Dole pod článkem jsou komentáře, pokud text přečtete opravdu celý, napište nám svůj názor, protože váš názor nás zajímá. Je to anonymní, kolonku na email ani web vyplňovat nemusíte, tak to určitě zvládnete… Takže, bude vás aspoň pět?

A pozor, článek je z roku 2011! Tedy si poupravte v něm zmínění data.

Jsme ještě vůbec COOL, když jsme COOL všichni?

Troufám si tvrdit, že naším problémem v současnosti není nedostatek informací, těch už je dost, rozhodně nepoměrně více, než když jsme před 7-mi lety (dnes je to let 11) začínali o islámu psát my, na dnes již zakonzervovaných stránkách Eurábie a nebo na první Atllance

Problém je totiž v neochotě vstřebávání… v neochotě čtení… v neochotě věnovat čas své budoucnosti, v neochotě se poučit. Žijeme přítomností jako občané – ovečky, tady a teď se co nejlépe paseme, a spoléháme na pastýře se psy – vlády, že nám i zítra nějakou tu svěží pastvu obstarají. Nevidíme, že neudržované pastviny usychají, staří psi umírají a v okolí se toulající hladovějící vlci už se jen tiše smějí a čekají až zhloupneme docela.

Nedávno jsem se setkal, s naprosto neskutečným přístupem k informacím… Chtěl jsem poslat jednomu známému uměleckou prezentaci PPS, šlo o zpracování tématu přírodní a ženské krásy na hudbu… A on mi na to napsal – nemám čas to zkouknout, napiš mi ve stručnosti o co jde. Zarazilo mě to, ale ještě jsem zcela nepochopil, co tím myslí, tak jsem mu to neposlal s tím, že to je nepodstatné, když má tolik práce, nebudu přece užírat jeho vytíženost blbinami, že…

Jenže za nějaký čas jsme dávali na Facebook seznam českých filmů nahraných kýmsi na YouTube. Šlo o perly jako Kdyby tisíc klarinetů, Skřivánci na niti, Kočár do Vídně, Intimní osvětlení, Až přijde kocour atd… navíc s anglickými titulky, a jedna diskutující tam napsala, že nemá čas na to koukat, jestli bych jí neudělal stručný výtah o co v každém filmu jde.

To už jsem začínal chápat.., a došlo mi to zcela, když mi jeden, do té doby pilně ke všemu se vyjadřující šikovný kluk napsal k asi 10-ti stránkovému dokumentu “O politické reformě, která zachránila Nový Zéland před krachem”, že to než by přečetl tak by se asi zbláznil! Konečně mi docvaklo! My žijeme v době, kdy nikdo není ochoten vidět dál, než na špičku svého vlastního nosu a mnohdy ani na něj.

Došlo mi to definitivně, když jsem klikl na zprávy a zjistil, že i různí radní a poslanci v parlamentu, které mám v přátelích, mi posílají návrhy a pozvánky ke hraní her na netu a jejich profily se hemží infantilními srdíčky, kytičkami a srandičkami jako o pouti.

Pochopil jsem, že i ti tzv. dospělí lidé, žijí dnes zcela bezstarostně a naprosto pasivně infantilně a lascivně. Že žijí díky svým předkům neskutečně blahobytné životy, a že přitom vůbec nechápou, že někdo za to jak se mají musel zaplatit krví. A hlavně, že oni sami dnes už vůbec necítí svou povinnost tento svět udržovat, a nebo dokonce vylepšovat pro své potomky a další a další generace.

 

 

Že současné rozmazlené generace tak, jako si berou na lízingy pračky, plazmy, ledničky, auta a domy, tak žijí i své životy. Žijí je na dluh. Ale na rozdíl od těch lízingů na více či méně nepotřebné hračky, své beztarostné životy nesplácejí. Nesplácejí je proto, že je nikdo k tomu nevedl a nevede. Odpovědnost se nenosí, poučení od rodičů se nazývá mentorováním a babička s dědečkem jsou nenasytní vzduch užírající důchodci bezuzdně řádící v revíru Kaufland.

Již lidé tří generací současně odmítají znát, vědět, řešit cokoli, co není zábava. Nečtou a neučí se. O poučení ani nemluvě. Zkušenosti starších jsou pro ně nudné sprostosti, novinky jsou fámy a nebo nepotřebné zbytečnosti. Stojí jako zabetonované sloupy ze sádry, domnívajíce se, že jsou z křemene, a tvoří tak dle jistého básníka skutečně národ z kvádru – že do něj stačí víc uhodit, aby se rozsypal, nemají čím pochopit.

A tak nejen, že nic netvoří a nebudují a jen tyjí z vybudovaného – čert to vem, ale oni nevytvářejí žádné rezervy pro své potomky! Prožírají doslova dědictví generací svých předků a nejsou často ochotni se nad tím ani zamyslet! Po nich potopa přece!

Co vybuduje otec, syn rozšíří, vnuk udrží a pravnuk zdevastuje

Dnešní prarodiče ve své většině zcela špatně vychovali v honbě za majetkem své dcery a syny, ti pak jako rodiče zcela selhali a podělali co se dalo, na výchovu svých potomků nemají čas, protože se sami honí za tím, jak užít života. Sedí u kompů, hrají hry, čučí na péčka a v lepším případě u toho jen chlastají a hulí. Dnes není nijak vyjímečné potkat 35-ti leté matky s nezletilými dcerami na společné diskotéce zhulené, nebo opilé. A tatíci? Ti se honí za mladými milenkami, a defakto spí s dcerami svých kamarádů – tak co můžou po svých vlastních dětech chtít?

Co ale teď s tím, kde brát vzory, jak vysvětlit ztracencům bez cíle co je to mravnost nebo morálka? Co jim můžeme nabídnout? Každý kdo se o něco snaží je jim ihned k smíchu a je ihned dehonestován na pravdoláskaře, jakoby pravda a láska byla amorální, či pekelná věc. Zdá se, že nic, že máme vystaráno.

Vznikly tu, jako po válce, celé ztracené generace. Generace které nikdo nevychoval, a které tedy ani nevychovávají své děti, generace, které se nudí, generace které marně hledají nějaká scripta na život. Občané všechno už dostali, všechno poznali, všechno mají, jen smysl a cíl… jen ten jaksi jak jim, tak i celé společnosti, uniká.

O co víc času nám civilizace dává, tím méně ho máme a hlavně, tím méně jsme ochotni jej investovat do vzdělání a nekonzumu. Žijeme v jednom obrovském zábavním parku, sedíme na kolotoči uprostřed kolosea zvaného EU a bojíme se slézt. Bojíme se přestat točit s většinou, abychom náhodou nebyli OFF. Nosí se přece rovnost. A to ne ledajaká, ale rovnou multikulturní.

Čím těsněji se však držíme v houfu, tím jsme paradoxně více a více odcizení. Ve stádu se totiž potlačují naše vlastní ega. A tak abychom to přežili družíme se jenom navenek, přičemž jsme si v podstatě navzájem zcela ukradeni. Každý je sám. Každý kdykoli proti každému. Toužíme ovládat a přitom nechceme být ovládáni. Stovky, tisíce, miliony kohoutů a vrchních slepic na jednom smetišti. Jsme vůbec ještě normální? Jsme ještě vůbec COOL, když jsme COOL všichni?

 

 

Za bolševika se nemohlo mluvit, tak jsme drželi pysk, dnes mlčíme, protože máme svého bolševika každý v sobě – za “To neřeším, To neřeš”, schováváme strach z odhalení svého vnitřního názoru, mnohdy jen plytkosti a mdlosti rozumu, který konfrontacemi netrenován, vodnatí. Mlčíme když máme mluvit. Nepereme se, když se prát máme. Tváříme se nezúčastněně, abychom si nezadali. Bojíme se. Bojíme se aby nás z toho našeho smradlavého stádečka na téměř zcela vypasené loučce nevyhnali.

Proto tu bují tak obrovská lhostejnost, proto vítězí levice (včetně Vandasů – dnes Anoňáků, Trikolor a Okamůrů) se svými sliby jak dá všem blahobyt v po uši zadlužené zemi tím, že vyžene z republiky své platiče daní, proto nám holky konvertují na islám, protože kluci se nechtějí ženit a zakládat rodiny.

Proto jsou kluci zbabělými pacifisty a pouhými vaky testosteronu, protože nemají žádné povinnosti a odpovědnost za své ženy, syny a dcery. Proto se holky raději prodávají než provdávají, protože si neváží samy sebe, a mateřství je pro ně jen nutné obtěžující zlo.

Proto občané kupují předražený konzum, proto se oblékají stejně, proto mají i stejné, hloupé a nedomyšlené názory, protože jiné se nenosí a byli by totálně OFF a k smíchu, kdyby se zajímali o něco jiného než je poslední fáma, konspirace, drb či módní trend.

Je tu však i jistá část mladých, která je jiná, otevřená informacím, ochotná pokorně naslouchat zkušenějším, učit se z historie a hlavně, bojovat. Bojovat za svůj svět, za jeho zachování nejen pro sebe, ale hlavně pro své děti a děti jejich dětí. Je to generace lidí, která přesycena radovánkami vidí nesmyslnost věčného si hraní, zakládá rodiny a chápe, že vlastní nesmrtelnost je v jejích dětech a ne někde u fanatického a naivního Krista, odporného šílence Marxe či idiotského prasete Alláha.

V tuto lepší část našich nedekadentních potomků vkládám své naděje. Vidím totiž, jak dorůstají jejich děti, kterým je teprve něco od nuly do 12-ti let, ale jsou nezvykle inteligentní, zvídavé a již nezatížené komerčním marasmem – protože vidí jak vleče jejich rodiče. A proto to mají naopak a jsme to my, kdo jsou jim se svým věčným stěžováním a hraním si na chudinky nepřijatelně směšní.

Jsou to děti té zatím malé hrstky zdravě sebevědomých, nekomerčne žijících lidí, děti rodičů, kteří je skutečně vychovávají. Jsou to děti těch, co se i v dnešní době nebáli navázat na staré kulturní tradice naší civilizace a za cenu vlastního sobeckého pohodlí dělají to, co má dělat každý dospělý muž i žena. A sice, založit rodinu, chovat se slušně, pracovat, vychovat potomky a předat jim know how.

A naším úkolem je, tyto nové generace nezklamat

Když už nic víc, tak aspoň udržet pro ně ten náš svět, sice poraněný, poničený, ale přesto jakž takž zcivilizovaný. Probuďme svá svědomí, uvědomme si konečně tu hrůzu do jaké nás naši zpátečničtí politici za mohutné podpory naší dekadentní neochoty, nevzdělanosti a lhostejnosti vlečou.

Uvědomme si šílenost islámu, zločinné praktiky komunismu a nacismu, přestaňme se zaštiťovat Bohy, které nikdy nikdo neviděl a začněme se sami starat nejen o svou budoucnost, ale hlavně o budoucnost svých potomků, svého světa, své planety!**

A začněme hned!

Zpočátku třeba jen hodinu, dvě denně, zahoďme přítomné požitky a začněme se věnovat své vlastní budoucnosti. Třeba jen přečtením nebulvárních zpráv, večerní pohádkou pro syna, vnuka, nebo nebulvárním filmem, knihou pro sebe, nebo nasloucháním vyprávění dědečka, babičky, rodičů o tom, jak to tenkrát za toho bolševika bylo…

Začněme žít jinak – vypněme internetové hry, přestaňme se zhulovat, opíjet, hledat jen pomíjivé slasti. Přestaňme pustě žvanit a začněme spolu mluvit. Přestaňme být egoisty, začněme se zajímat jeden o druhého.

A v neposlední řadě začněme opravdu jinak vychovávat své děti, a pokud jsme starší, tak své vnuky a pravnuky. A hlavně, mějme je! Ty děti! V nich je naše naděje, aspoň já tomu věřím. Neuděláme – li to, zahyneme dřív, než si myslíme. Otočme to:

Co vybuduje otec, syn rozšíří, vnuk udrží a pravnuk zrenovuje.

Hmmm, namítnete, až se to rozloží tak začne přece všechno znova! Já však říkám, za jakou cenu, za kolik obětí? A navíc, v dnešní době, při vyspělosti našich zbraní hromadného ničení se obávám, že začneme skutečně od píky, neboli jak řekl Einstein, od kamenné sekyrky, pazourku a kopí!

Nebylo by lepší zachránit co se dá? A začít rovnou hned a teď? Musíme se opět zcela zničit a začínat zase od nuly? Pokolikáté již? Dle sedimentů vrstev v Grand Canyonu jsme prý již sedmá civilizace na této planetě – a dle všeho jsme zatím došli nejdál. Tak co, zahodíme to?!

Poslední zhasne

V dřívějších dobách byla vzdělaná jen ELITA. Dnes má přístup ke vzdělání každý (ať už ve škole nebo z knížek, či na netu). Proč to je tedy stále horší a horší, a v čem tkví problém našeho úpadku?

Dřívější „elita“ považovala totiž vzdělání za povinnost. Do vzdělávání svých potomků investovala nemalé prostředky a šlechtická mládež cestovala po světě, aby si doplnila vzdělání, poznala cizí kraje a naučila se cizím řečem. Za povinnost bylo považováno i spravování majetků tak, aby se uživili i tzv. obyčejní lidé okolo nich.

Dnes je život mnohem snazší a zdarma se mohou vzdělávat všichni aniž by složitě cestovali.. Jenže, pokud někteří do toho investují “takovou práci” – říkají tak studiu, tak většinou své vzdělání využijí k tomu, aby nemravně obrali ty druhé, to znamená ty lidi, kteří byli líní se učit, či měli jiné dovednosti (řemesla, služby) a nebo se narodili příliš “hloupí” na vyšší vzdělání. A protože jsme se svých skutečných “elit” v minulosti několikrát zbavili, tak žádná „elita“ není a ty druhé, rukama pracující nebo “hloupé”, před těmi nemravnými nechrání.

Vzniklá situace skutečně připomíná to římské Koloseum, kde bohužel chléb dochází a barbaři se plíží v tichosti na Kapitol. Zřejmě nám nezbude než sehrát svou civilizační derniéru v roli hlavních aktérů do posledního muže, poslední ženy. A poslední zhasne.

Sakra, proč já pořád doufám, že zakejhají nějaké husy a vzbudí nás z té zpátečnické letargie?

zpracovalo st@tll 2011

 

BALADA MRAVOUČNÁ – François Villon (př. Atllanka)

 • Ať gembler jsi, či v kostky hráš, falešné sny ať prodáváš,
 • ač zvládáš lži a konspirace, na klepy dáš, šejdířům mince..
 • Paděláš prachy, zrady znáš.. Šéf tunelů jsi sakramentských,
 • kam děje se, co vyděláš? Všechno jen do putyk a ženských!
 • Frašky a kouzla zdáš se znáti, ruletu hrát i mariáš,
 • znáš automat a rýmovati, na flétnu také zapískáš..
 • Ty vydělat si kumštem znáš, ať u málo či více zbožných,
 • teď přiznej si jen, kam to dáš? Všechno jen do putyk a ženských!
 • Těm svinstvům chceš se vyhýbat? Tak pudy své se krotit snaž
 • a koně uč se zapřahat, když studovat už nehodláš.
 • Však ti to stačí, uhlídáš! Kam dáváš dosud grošů těžkých
 • co v konopí si naděláš? Všechno jen do putyk a ženských!
 • Co parády a botek máš, co nosíš šatů značek drahých,
 • tak zastav se, ať nestrkáš.. Všechno jen do putyk a ženských!

 

Něco málo o naší nevšímavosti k islamizaci Evropy

Proč jsem proti mešitám. Důvod pro moje NE mešitám je jasně principiální. Samozřejmě, že malá modlitebna by mi sama o sobě nevadila. Ale je to jen první krok. Zítra budou chtít větší, potom i s minaretem a nejlíp na hlavních třídách.

Tak jako v Kolíně nad Rýnem. Tam staví mešitu větší než je slavný Koelner Dom. Anebo u Ground Zero, kde bude stát 13-ti patrová mešita. Proč zrovna tam? Copak nemají v Americe místo jinde? Prostě jim nejde o místo, kde by se mohli v klidu scházet a modlit se.

 

 

Oni potřebují zatnout dráp, zkoušet, co všechno původní obyvatelé snesou a co ne. Však taky na jejich stránkách stojí doslova:

 • Kromě užitku z možnosti využívat prostory pro našich 5 denních modliteb, Jumu’ah, nočních modliteb i během Ramadánu, z výuky a dalších aktivit naší komunity dá naše Islámské centrum, díky Alláhovi, pevné základy a místo pro narůstající přítomnost islámu v Česku.

Mám z toho husí kůži. Já se tady narodil, mám tuto zem rád a nechci, aby na náměstích českých měst stál minaret a po ulicích se potloukala zaplachtovaná strašidla dva kroky za svým košilatým, nebo outěrkovaným pánem.

Jak bude počet muslimů ve městech narůstat, budou mít další požadavky – hřbitov obrácený čelem k Mecce, zákaz psů v dopravních prostředcích, nepoviná tělesná výchova dívek, halal jídlo ve všech typech škol, dvojjazyčné nápisy. To jsem si nevymyslel, to už se skutečně praktikuje na západ od nás. A tisíc dalších a dalších drobností.

V Německu mají přestupky muslimů šetřit muslimští policisté a soudit muslimští soudci, protože jinak je to vůči nim ponižující. Oficiálním požadavkem Strany zelených, jejíž předseda je Turek, je jedna sloka německé hymny v turečtině (!).

Ve Francii je muslimů ještě o něco víc, a situace je tudíž ještě dál – celé čtvrti jsou no-go zóny, do kterých se policisté neodváží. Muslimové mají seznam policistů i s adresami a cíleně je likvidují. Není divu, že se do policejního sboru hlásí každý rok o 20% méně uchazečů. Zde už dochází k přímému útoku na autoritu státu.

Dalším stupněm bude požadavek práva šaria, nejdřív samozřejmě pouze pro muslimy. O tom se vehementně diskutuje v Anglii i v Kanadě, časem se to povolí, nakonec nic jiného nezbude, vlastně to bude jen kodifikace současného stavu v místech, kam státní moc stejně nesahá.

Další stupeň vidíme v Libanonu. Kde je muslimů kolem 50%, praktikují teror a absolutní nadvládu. No a tam kde je muslimů většina, tam už o nějaké demokracii, svobodě slova nebo vyznání, lidských právech a podobných „hloupostech“ nemůže být ani řeč. Křesťané jsou v současné době podle AI nejpronásledovanější náboženskou skupinou. O Židech ani nemluvím, ty už všechny v muslimských zemích vyvraždili nebo vyhnali do Izraele.

Až to tu dojde tak daleko, potom už bude pozdě křičet, že takhle jsem to nechtěl, takhle jsem si to nepředstavoval, myslel jsem, že se tu budeme mít rádi a ono to podle těch mých krásných teorií nedopadlo. Teorie neplatí, pokud to nezastavíme teď, tak budeme za pár let čelit tvrdé realitě.

Naše vlastní děti se nás budou ptát, jak to, že jsme nedohlédli ty konce, jak jsme mohli být v tom roce 2010 tak blbí, když jsme tu blízkou budoucnost měli přímo před očima na západě a tu vzdálenější kousek na jih od nás.

Tomáš Klazar

A co na to mistr Klaus?

 

 

Naše republika je politicky i ekonomicky v základních parametrech stabilní. Nežijeme v zemi, která je v bankrotu, či těsně před ním. Nežijeme v zemi, kde jsou demonstranty zapalovány tisíce aut a demolovány stovky výloh obchodů. Nežijeme v zemi, kde narůstají problémy s množstvím přistěhovalců, kteří svým stylem života narušují základní soudržnost země.

Nekrachují u nás banky, stát je nemusí zachraňovat za peníze nás všech. Naše míra nezaměstnanosti je pod průměrem zemí Evropské unie. Naše zadlužení bylo v loňském roce šesté nejnižší v Evropě. I když nemalé sociální problémy u nás existují a já je nepodceňuji, jsou menší než ve většině sousedních zemí.

Horší je, že dále prohlubujeme nedobrou společenskou atmosféru. Vytváříme si vysoký stupeň vzájemné nedůvěry a z prestižně politických důvodů si navzájem blokujeme i ty věci, o kterých vědí všichni, že se udělat musí.

Neumíme si nacházet politické lídry. Každého, kdo trochu vyčnívá z řady, radši přibrzdíme, než podpoříme. Každého, kdo se odváží foukat proti větru, odsuneme stranou. Závidíme si a nepřejeme si.

Není fráze říci, že v naší zemi žije spousta pilných, pracovitých a nadaných lidí. Jsou bezejmenní a širšímu okolí neznámí, protože média o nich nepíší. Právě tito lidé jsou zárukou naší budoucnosti. Dejme jim šanci a zkusme být jako oni… Přečetli jste si úryvek z Novoročního projevu Václava Klause.

zpracovalo st@tll 2011

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

««« Předchozí text: Muslimská Evropa umírá (z archivu) Následující text: Evropská unie? - Narvem jí do popelnic! »»»

Atllanka | Středa 21. 09. 2022, 09.51 | Česko, Politika, Islám | trvalý odkaz | vytisknout | 6697x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] A poslední zhasne...
Nemo Neděle 4. 12. 2011, 14.16

Perfektní srovnání, žijeme v klokotu, nemáme čas se zastavit – jakobychom tušili že se konec blíží… :-(

reaguj[2] Pravda
Rasken Neděle 4. 12. 2011, 16.42

Vážený pane Krátký co dodat, jen že máte absolutní pravdu.Mám děti mám vnoučata, ale budoucnost pro ně vidím velmi neveselou, zvláště pak v kontextu roztahování a netolerance muslimů. :-(

reaguj[3] Jsem druhej, tak ať poslední zhasne
bina Neděle 4. 12. 2011, 18.01

To jsem nevěděl, že už sedm let píšete o islámu, to je slušny. Nelíbí se mi upozornění redakce: „Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.“ No nejste zrovna příjemní na návštěvníky, co sem nakoukli a přečtou si byť jen nadpisy, i titulek kolikrát člověka obohatí vědomostně. Jednou nám učitelka ve škole říkala, že by jsme měli číst v novinách aspoň nadpisy.

reaguj[4]
Bromden mejl Neděle 4. 12. 2011, 18.10

Co dodat, no, je to tak – komunisti nás drželi ve školách dlouhé roky, nenaučili nás ale samostatně přemýšlet, naučili nás poslouchat a být lhostejným…nesedí k tomu akorát to, že na západě totalitu neměli, a přesto jsou dekadentní úplně stejně…zatím

Atllanka reaguje: Oni neměli tu rudou totalitu, ale měli tu katolickou, která je naučila poslouchat a chovat se stádně… No a spojením NDR s NSR se k nim rozlezli bolševici, sama Merkelová je agentkou KGB, kamarádka Putina a jeho islámu.

reaguj[5]
oksik mejl Neděle 4. 12. 2011, 18.58

souhlasim ze moderni situace je odrazem vychovy 20–30 let zpatky..a take ze zrychleny zivotni styl nuti nektere aspon OBCAS si precist titulky…ryba hnije od hlavy-umoznete lidem vlastni volbu,jako v tom Novem Zelandu,nebojte se ritz nahlas svuj nazor a hlavne dokazat to cinem,a svet se zmeni-tech co uci se je legion!

reaguj[6] Co dodat
Václav Kubka Neděle 4. 12. 2011, 20.21

Četl jsem,přemýšlel jsem,rozeslal jsem. :-D :-D :-D

reaguj[7]
Honza Neděle 4. 12. 2011, 21.38

[4] Bromden: Myslim ze zapad je stejnou obeti dostatku a honby za nim. Problem bude v tom ze nikdo uz skoro nepamatuje valku ani v Evrope ani v Amerike. Lidi mysli ze svoboda je zadarmo. Mysli ze vsichni mysli stejne a on je tu najednou teroristicky islam se svoji hodnotou pozemskeho ziti na nule. Nikdo neuveri dokud jeho hlavu rezat nebudou.

reaguj[8]
Vladimír mejl Pondělí 5. 12. 2011, 03.29

Tak muslimové mi vadí ze všeho nejmíń, myslím si že amerikanizace je daleko horší. Mešita, ruský či židovský kostel architektonicky zkrášlují město. Jinak by nám mohli na výměnu muslimové povolit postavit u nich kopii pražského orloje nebo křesťanský kostel. MĚLO BY TO BÝT VZÁJEMNÉ !!!!! No a dělat něco pro budoucnost asi nemá smysl – nedávno jsem si koupil domek a teď stojí pustej a prázdnej protože dál bydlím v pronajatým od dráhy, protože u drah je lépe i levněji než ve vlastním, do kterého chodím zabíjet čas remontem a investovat zbylé peníze. TAKZVANĚ UDĚLAL JSEM NĚCO PRO SVOJI BUDOUCNOST (BYDLET VE VLASTNÍM) A ANI TO NEVYUŽIJU, STEJNĚ JSEM KDE CHCI JÁ.

reaguj[9] Tak muslimové mi vadí ze všeho nejmíń
Václav Kubka Úterý 6. 12. 2011, 16.01

(8) Pane Vladimíre,váš antiamerikanismus docela chápu. Vždyť levičáci nás antiamerickou propagandou obšťastňují dnes a denně. Proto není divu, že i vy jste tomu podlehl. Co ovšem nechápu je váš postoj k muslimům potažmo k islámu.

Je zcela bláhové se domnívat, že by v se v některé muslimské zemi postavil nějaký nový kostel. Muslimové naopak vypalují a ničí ty, které tam stávali po staletí. Rádi by však měli mešity v Evropě i Americe. Oni by dokonce chtěli (a netají se tím) Evropu i Ameriku islamizovat. Proto vás prosím, sežeňte si nějaké informace a udělejte něco i pro budoucnost našich potomků. Václav

reaguj[10] Ano,
vitak69 Čtvrtek 8. 12. 2011, 11.49

autor článku mi mluví z duše. Současné děti berou školu jako nějaké nutné zlo i přestože mají daleko větší a lepší přístup k informacím, než měla naše generace před 30 lety. Problém je, že ač prosedí u pc celé hodiny, neumějí s počítačem pracovat a rodiče je v tom přímo či nepřímo podporují. Někdy z vlastní pohodlnosti, někdy protože věří, že u pc studují. A ve školách to podle toho také tak vypadá.

Když mu potomek na střední škole propadá z matematiky, tak chodí za učitelem, aby se slitoval, že nemá buňky na matematiku a že je zaměřen na humanitní vědy či na historii. Pokuď učitel nehodlá ustoupit, tak jde za ředitelem, aby toho učitele vyhodil, nesmí si dovolit nechat syna(dceru) propadnout z matematiky. Při hovoru s ředitelem ovšem v jedné ruce drží mobilní telefon a v druhé ruce má aktovku s přenosným pc. Zapomíná, že někdy tyto věci musel vymyslet a zřejmě musel matematiku vystudovat, jinak by jsme stále všichni lezli po stromech a jen na sebe vřískali.

Ale pokuď se zeptáte dítě, které je tzv. zaměřeno podle rodičů na humanitní obory, kolik Židů zemřelo během 2. svět. války, tak na Vás budou koukat jako tele na vrata. Současná generace neví vůbec nic. Neví, kdy vznikla 1. republika, neví co to byl Mnichov, neví základní věci ze zeměpisu.

Smějeme se Američanům, jak jsou hloupí. Troufám si tvrdit, že naše současná generace není hloupá, je přímo retardovaná!!! Kolik současných dětí dokáže vyjmenovat hlavní města Evropy? Vypadá to, že mozek jim ochrnul do té míry, že dokáže pouze řídit svaly a to je všechno. Zřejmě se jim brzy vyvine ještě jeden mozek u zadku, aby poháněl nohy, jako u dinosaurů, jelikož v hlavě se mozek u současné generace zmenšil už tolik, že si nic nepamatují a nechtějí pamatovat.

Známosti a lásky jim stačí přes internet, provozují kybernetický sex. Příroda to možná (snad) brzy zjistí a zajistí, že se člověk začne množit dělením. Jinak lidstvo čeká osud dinosaurů.

Jsou líní nést za sebe zodpovědnost, zůstávají u rodičů i přestože mají vlastní slušný příjem, zřejmě podle hesla: „Dokuď máma funí, tak budu u ní.“ Také se tomu říká „Hotel Máma“. Rodiče jim stále podstrojují, nandavají talíře plná jídla, že skrz jídlo nevidí na monitor pc, perou jim a pomalu i utírají v 25 letech zadky.

Především je to ale vina nás rodičů, kteří místo toho, aby jsme dětem sehnali doučování, chceme nechat vyhodit učitele, který má tu drzost a chce nechat propadnout naše děti.

Domnívám se proto, že opětné zavedení tělesných trestů ve školách by tak úplně od věci nebylo. Už můj děda říkával – škoda každé rány, která padne vedle. A současně i pro rodiče dětí, které jim vědomě tolerují záškoláctví a neustále píší omluvenky. :-(

reaguj[11] Přebírám.
Jezevec web Pondělí 2. 01. 2012, 18.40

Díky Atlanko za Tvoji neustálou nevděčnou práci na vzdělávání lidí..

reaguj[12]
Eda Neděle 11. 03. 2012, 00.32

Tento web jsem dnes našel zcela náhodou. Celý den jsem prakticky nedělal nic jiného, než četl a četl. Bohužel je v něm všechno pravda. Nám už pomoci asi není.

reaguj[13] Pomoci si musíme sami
Atllanka Neděle 11. 03. 2012, 16.33

[12] Eda: Šiřte pravdu – dávejte odkazy na články, spojte se s námi na facebooku, pokud zvládnete, pište texty, zašlete, uveřejníme. Informace jsou, ochota informovat rovněž.

To, co nám chybí, je dostatečná ochota se informovat..

Co naopak přebývá, je odpor k jakékoli informovanosti..

Zbavme se odporu k informacím!

Tudy vede cesta, jinak opravdu končíme.

Atllani

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?