Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Znásilňování svobody jedince v Saudi

Saúdská Arábie má kruté a barbarské tresty, a to sedí v OSN za lidská práva

 

Znásilněnou devatenáctiletou vdanou ženu nejprve porota vloni odsoudila k 90 ranám bičem. Protože o případu řekla médiím, trest jí byl zvýšen na 200 ran bičem. Udělení trestu vyvolalo bouři protestů po celém světě.

 

Ženu před více než rokem uneslo a znásilnilo sedm statečných mužů

Ženu před více než rokem (stalo se v roce 2005) unesla a znásilnila skupina sedmi mužů. Soud ji za to odsoudil a žena se rozhodla o případu promluvit v médiích. Úřady jí proto trest zpřísnily na 200 ran bičem a půlroční pobyt za mřížemi.

V prohlášení se dále uvádí, že oběti znásilnění byl trest zpřísněn, neboť se během odvolacího řízení objevily nové důkazy. Ministerstvo tvrdí, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Případ soudili tři soudci a nikoliv jeden, jak prý tvrdila některá média, a násilníci, jejich oběť i její muž s rozsudky souhlasili. Původní dvou až tříleté tresty vězení pro muže, kteří ženu unesli a znásilnili, byly navíc zvýšeny na dva až devět let.

 

 

Za komunikaci s médii byl potrestán také ženin obhájce Abdulrahman al-Lahim. Soud ho zbavil licence, čímž mu znemožnil dále hájit oběť, což potvrdilo ve svém prohlášení saúdskoarabské ministerstvo spravedlnosti. Podle něj obhájce neuposlechl soudního rozhodnutí, neměl k soudu respekt a znevážil právní řád.

Saúdská Arábie obhajovala kontroverzní rozhodnutí potrestat oběť slovy: „Ministerstvo spravedlnosti vítá konstruktivní kritiku, nikoliv však vlnu emocí.“

V Saúdské Arábii jsou ženy občané druhé kategorie, poměřované víc jako děti než dospělí. Ženy se tak akorát mohou obléknout do černého od hlavy až k patě, musí mít povolení od mužského opatrovníka k práci, k uzavření manželství, ale třeba i jen k jednoduchému opuštění domova na nákup, či vycházku. Saúdská Arábie také nedovoluje ženám řídit automobil, a právo na vlastní děti má jen dokud nedosáhnou věku 6-ti let.

V této islámské zemi tak není žádná politická svoboda, žádná náboženská svoboda, žádná svoboda projevu. Je to ve skutečnosti jeden z nejvíce represivních režimů v novodobé historii, který je urážkou lidských práv a lidské důstojnosti.

 

Íránská náboženská policie

zdroj textu

 

Natočil popravu ženy v Saúdské Arábii a sám teď čelí podobnému trestu

Muž, který v Saúdské Arábii zveřejnil video z popravy jedné ženy v Mekce, teď sám bude čelit trestu. Záběry kolující na internetu vyvolaly zděšení a také reakci v podobě zadržení muže, který video natočil, informují o tom The New York Times.

Tři muži v uniformách a popravčí s mečem oděný v tradičním bílém hábitu na videu obklopují ženu s páskou přes oči. Ta v posledních chvílích svého života prohlašuje, že je nevinná a že její vrazi nejednají v právu božím.

Muž, který celou scénu natáčel, byl podle The New York Times po rozšíření videa zadržen policií, o čemž v neděli informovala saúdskoarabské média. Nejmenovaný autor videa bude dle mluvčího ministerstva vnitra obviněn v rámci zákona o kyberkriminalitě, konkrétní obvinění ale není známo.

 

Popravčí udeřil ženu do krku třikrát

Video šířili po internetu pracovníci organizací za lidská práva poté, co 12. ledna došlo v Mekce k popravě. Na sociálních sítích se záběry z popravy shledaly s kritikou a odsouzením. Kromě nesouhlasů obecně s podstatou poprav kritizovali někteří i její provedení – popravčí ženu mečem uhodil celkem třikrát, než se jí oddělila hlava.

„Nezabila jsem. Není jiného Boha než Boha, nezabila jsem,“ křičela vteřiny před smrtí Layla bint Abdul Mutaleb Bassim původem z Barmy. „Haram. Haram. Haram. Nezabila jsem, neodpouštím vám, toto je nespravedlnost,“ stihla ještě popravená sdělit před setnutím hlavy.

Žena byl odsouzena za zvlášť brutální zabití sedmileté dcery jejího manžela. Ten je také původem Barmánec. Dle obžaloby nevlastní matka dívku znásilnila násadou od koštěte, což vyvolalo rozsáhlá zranění, na jejichž následky zemřela. I přes odsouzení prohlašovala žena až do poslední chvíle, že je nevinná.

Při znalosti šarijského práva v islámu je nanejvýš pochybné, kdo toto dceři ve skutečnosti způsobil, pokud tam platilo slovo muže proti slovům ženy, musí mít žena 4 mužské svědky, jinak jí není věřeno. Obecně tam panuje obrovský strach, tedy ani dcera nemusela vypovídat pravdivě, pokud se jí jako dívky vůbec někdo na něco ptal.

Saúdská Arábie se řídí naprosto striktním výkladem práva šaría, které mimo jiné schvaluje popravy. Někteří kritici saúdskoarabského systému ho přirovnávají k praktikám Islámského státu a uvádějí, že i styl poprav je podobný. Saúdská Arábie nicméně veřejně popravuje stětím pouze šarijskými soudy „usvědčené zločince“, minulý rok jich bylo okolo stovky, v ostatních případech naděluje obrovské dávky bičování, rozdělené na týdny, takže oběť bičovaná znova a znova do otevřených a nezhojených ran většinou na následky Allahova trestu stejně zemře.

 

zdroj textu

 

Saúdové popravili údajné teroristy i známého duchovního

V Saúdské Arábii v sobotu popravili 47 lidí usvědčených z terorismu. Informovalo o tom podle agentury Reuters saúdskoarabské ministerstvo vnitra. Mezi popravenými je také šíitský duchovní Nimr Bákir al-Nimr. Jeho smrt vyvolala velkou kritiku ze strany šíitských zemí v čele s Íránem.

Popravy se konaly souběžně ve 12 různých městech. Na čtyřech místech odsouzené zastřelily popravčí čety, v dalších byli oběšeni. Je to největší masová popravu od roku 1980, kdy Saúdská Arábie popravila 63 lidí za přepadení Velké mešity v Mekce. Podle ministerstva vnitra bylo mezi popravenými 45 Saúdských Arabů, jeden Egypťan a jeden Čaďan.

Většina z popravených byla zapojena do série útoků provedených al-Káidou v letech 2003 až 2006, uvedl podle agentury Reuters saúdský ministr vnitra. Mezi popravenými byli podle ministerstva muži, kteří se v minulosti zapojili do útoků na obytné čtvrti a vládní budovy.

Agentura SPA zveřejnila seznam všech odsouzenců. Je mezi nimi jeden z kdysi nejhledanějších lidí v království Fáris Zahrání. Patřil k Al-Káidě a ve vězení byl od roku 2004, kdy byl zatčen kvůli držení zbraní.

Al-Nimr prosazoval odtržení Východní provincie, v níž žijí saúdskoarabští menšinoví šíité, od zbytku království. Rijád na něj vydal zatykač, v roce 2012 byl při přestřelce postřelen a zatčen. K trestu smrti byl odsouzen v roce 2014.

Íránští představitelé už dříve Saúdské Arábii pohrozili, že pokud duchovního popraví, „draze za to zaplatí“. Teherán si už předvolal saúdskoarabského chargé d ́affaires.

Důchovní vůdce Íránu ajatolláh Alí Chameneí v sobotu prohlásil, že muslimský svět by měl Saúdskou Arábii za al-Nimrovu popravu odsoudit. „Nepochybuji o tom, že jeho čistá krev potřísní dvůr Saúdů a smete je ze stránek historie. Poprava šajcha Nimra je zločin a součást kriminálního chování této zrádcovské rodiny. Očekává se, že islámský svět bude volat a že tento čin co nejhlasitěji odsoudí,“ řekl Chameneí.

zdroj textu

 

Saudská Arábie letos vykonala 175 trestů smrti, úřady hledají nové popravčí

V Saúdské Arábii bylo od začátku roku (2015 – srpen) popraveno už 175 lidí, v průměru jedna osoba za dva dny. Vadný saúdskoarabský justiční systém usnadňuje popravy v hromadném měřítku, sdělil zástupce AI pro Blízký východ a severní Afriku Said Boumedouha.

Saúdská Arábie, která se řídí striktním výkladem islámského práva, popravuje nejen za závažné trestné činy, jako je vražda nebo znásilnění, ale i za cizoložství, odpadlictví nebo čarodějnictví.

Za prvních šest měsíců letošního roku byl trest smrti vykonán na nejméně 102 lidech, zatímco loni za celý rok bylo popraveno 90 osob. Saúdská Arábie je po Číně a Íránu zemí s největším počtem poprav.

Polovinu popravených v Saúdské Arábii v posledních 30 letech tvořili cizinci, z nichž mnoho neovládalo jazyk a nerozumělo tomu, co se u soudu děje. Třetina z těchto cizinců byla odsouzena údjně za drogové delikty.

Letos v květnu hledaly saúdskoarabské úřady prostřednictvím inzerátu osm nových popravčích, jejichž úkolem měl být nejen „výkon rozsudků smrti“, ale též amputace končetin za méně závažné trestné činy.

zpracovalo st@tll 2016

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u vrchnosti tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty a videa

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

««« Předchozí text: Vítězný únor byl národní propadák Následující text: Sado - Maso - Pornoakce - MDŽ »»»

Atllanka | Pondělí 29. 02. 2016, 14.35 | Násilí, Islamizace, Women | trvalý odkaz | vytisknout | 5089x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.