Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Zase ti cigáni

Majitelé pozemku v Havlíčkově Brodě chtějí vystavět zeď kvůli Romům

 

Družstvo vlastníků z Havlíčkova Brodu chce na svém pozemku vystavět zeď. Údajně je to kvůli špatným vztahům se sousedy. Jsou to převážně Romové. Do celého případu se vložila ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková…

Ministryně Džamila Stehlíková se obává, že stavba může ještě více zhoršit vztahy mezi tamními etniky. Radnice to odmítá, každý vlastník si podle ní může na svém pozemku zeď postavit. Ministryně Stehlíková chce přesto hledat ještě další cesty.

Pokud se majitelé rozhodnou, že tam chtějí plot mít, nikdo jim v tom nezabrání. Hledejme však lepší řešení. Musíme najít citlivý kompromis, říká ministryně pro lidská práva Stehlíková.

 

 

ANO!!! Jedná se jednoznačně o diskriminační opatření! Neváhám nazvat takovou zeď Zdí hladovou, je to zeď z bezzubého práva, falešné humanity, tolerance násilí a zločinu.

Jako občan tohoto státu, platím řádně daně, a v nich i nemalou částku na státní správu – starosty, soudy, úřady, policii – která mě je poviná chránit před násilím, zločinem, a v neposlední řadě i před diskriminací.

Nechápu, proč mě chrání tak, že mě zavře za zeď, proč tam nezavře toho, kdo porušuje zákony?

 

Souhlasíte se zdí?

 

Utlačovaní a diskriminovaní romští spoluobčané

 

 

 

 

 

 

 

Jana Kánská  

 

Související texty:

Čtěte také:

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Dálnice a vyvlastňování po česku Následující text: Diskriminovaná Diskriminace »»»

Atllanka | Sobota 17. 11. 2007, 13.48 | Cigáni, Česko, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 3006x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.