Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Dižgriminácia!

Češi mají definitivně potvrzeno, že diskriminují Romy (z archivu)

 

Prolog: Velký senát Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku shledal, že posílat romské děti šmahem do zvláštních škol je jasným porušením úmluvy o lidských právech, konkrétně zákazu diskriminace a práva na vzdělání.

 

 

Dal tak za pravdu rodinám osmnácti dětí z Ostravska, které se proti zařazení do zvláštních škol začaly soudně bránit už před sedmi lety. Rodiče si stěžovali, že jejich děti musely nastoupit do zvláštních škol, a neměly tak stejné šance na další vzdělání jako ostatní děti. Loni jim nižší instance štrasburského soudu nevyhověla. Nyní – poměrem hlasů 13:4 – jim soudci dali za pravdu:

 • Stát z kapsy každého z nás vyplatí každému poškozenému Romovi za morální újmu v přepočtu 110 tisíc korun…

 

No tak si to shrneme a položíme EU pár otázek

Je opravdu EU přesvědčena o tom, že zanedbané romské dítě navštěvující školu jen velmi sporadicky, stačí na výuku v běžné škole?

Ví v EU o tom, že tyto zanedbané děti chodí do školy povětšině neznalé českého jazyka? A pokud ano, že je jejich slovník ve srovnání s dlaždičem pražské kolejové dopravy daleko výživnější?

 

 

 • Ví EU o tom, že větší polovina z nich pochází z rodin kde slovo hygiena v životě neslyšeli?
 • Kolik si zjistila EU statistik z dob, kdy ještě tzv. Zvláštní školy nebyly?
 • Ví EU, že ještě moje babička pamatuje, jak jakási Maruška Červeňáková vyšla ze třetí třídy, v době osmileté školní docházky – ergo, na každý ročník potřebovala necelých 27 měsíců. Protože byla samozřejmě daleko většího vzrůstu, všechny ostatní děti šikanovala, a bila?!
 • Také se ptám, jestli EU ví, proč většina Romů své děti do školy neposílá a zda to lze podle štrasburského soudu brát jako formu protestu proti rasové diskriminaci?

 

 

 • Dále, zjistila si EU, jak Romští občané dokáží změnit nově opravený dům v naprostou ruinu za pouhý rok bydlení?
 • Ví EU o tom, že Romové, neplatí za bydlení i několik let, přestože na něj dostanou příspěvek?
 • Viděl někdy někdo z EU romského sportovce?
 • Ví se v EU o tom, že do zvláštních škol chodili vždy i děti bílého etnika, pokud také nezvládali normální výuku?

 

Není nic strašnějšího, než kočovník v paneláku!

 

 • Ví se v EU o tom, jak Romové diskriminují ostatní občany?
 • Můžou se tito neromští občané tímto precedensem cítit rovněž diskriminovaní?
 • A co ti Romové, co chodili do normálních škol, ti budou odškodněni za to, že je nedal nikdo do zvláštníc školy a proto se nyní mohou cítit právem poškození, protože nemohou žádat o tučné „odblbné“?

 

Je toto opravdu humor, a nebo smutná skutečnost, ptám se?

 

Evropské unii navrhuji

EU by rozhodně neměla zůstávat v půli cesty a navrhnout zároveň Rómům zvýšení sociálních dávek nejméně o 100%, aby si mohli zaplatit drahé advokáty, kteří jim pak ve Štrasburku vymůžou práva, která jim my, bílí rasisté, upíráme.

 • A plaťme všem! Plaťme Rómům i za to, že jim jejich rodiče umožňují vyhýbat se vzdělávání a vést zahálčivý život na úkor společnosti.

A plaťme důsledně a za všechno!

 • Plaťme jim za to, že devastují byty, za které neplatí nájemné.
 • Plaťme jim i za to, že přeplňují věznice, neboť jasně kralují ve statistikách o páchání trestné činnosti, i když v zájmu humanity se o tom nesmí psát.
 • Dávejme na jejich výživu ve věznicích daleko více než doposud, a připlaťme jim více i na „smysluplné programy“ pro jejich úspěšné začlenění do společnosti, které sice dosud nepřinesly žádné výsledky, ale co kdyby, ne?

 

Jsou toto podvyživená cikáňata?

 

 • Můžeme jim platit třeba i za to, že jsou u nás městské části, kde díky nim nemůže slušný člověk projít, aniž by byl okraden, zmlácen nebo rovnou zabit, a že si tak tedy připomínáme jak to asi vypadalo ve středověké Anglii za doby Prince a chuďase.

 

Epilog

Žádám odškodné za to, že jsem se nenarodil Rómským rodičům! Proč i já se nemůžu mít dobře a žít na úkor Vás všech – ostatních?

 

zpracovalo st@tll 2008

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také::

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

««« Předchozí text: Rada EU souhlasí s mučením zvířat Následující text: Bílé hyeny, černí Cikáni a Josef Klíma »»»

Atllanka | Neděle 28. 08. 2022, 10.14 | Česko, EU, Cigáni | trvalý odkaz | vytisknout | 8412x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Diskriminace?
Zelee mejl web Čtvrtek 15. 11. 2007, 09.45

Při příštím sčítání obyvatel se přihlásím k cikánské národnosti a nastanou mi zlaté časy :-)

reaguj[2] Si tě vezmu
Beruška Čtvrtek 15. 11. 2007, 11.13

[1] Zelee:budeme mít asi 5 dětí, nějaké palestince adoptujeme a z podpory můžou děti podnikat, a my můžeme až do smrti slavit 8-O :-D

reaguj[3] Cigoši
Bart mejl Čtvrtek 15. 11. 2007, 11.26

To zas bude plno v Ostravských hernách!!! :-P :-P :-P

reaguj[4] Kdyby jen v hernách
Roxy web Čtvrtek 15. 11. 2007, 12.21

[3] Bart:Myslím, že i v dělohách, samý retard vyrobený v opilosti – budoucí žadatel o odškodnění za újmu utrpěnou odškodněním za újmu :-D 8-O

reaguj[5]
Zelee mejl web Neděle 18. 11. 2007, 10.18
[2] Beruška: a boĹľská DĹľamila u nás bude viset na zdi ve zlatĂ©m rámeÄŤku. :-D
reaguj[6] Buďme upřímní
Al-Bert Pondělí 19. 11. 2007, 17.44

a přiznejme si, že Romové diskriminováni jsou. Zaměstnali byste Roma? Já se musím přiznat, že nikoliv. Na druhou stranu: Znám dvě velmi slušné romské rodiny, všichni pracují (ba dokonce i bílé zaměstnávají), lze s nimi normálně komunikovat. Chudáci, kteří nesedí do statistik, nu…

Uznávám, že mám na Romy veskrze negativní pohled a protože bydlím ve čtvrti, kde je jich spousta, nevycházím ven bez slzného spreje a nože, obzvláště v noci… ;-)

Udržet si „střed“ je docela těžké. Střed mezi pozitivní a negativní diskriminací rozhodně nevidím, když si čtu příspěvky diskutujících. Reakcí na pozitivní diskriminaci by měla být snaha o to ji vymazat a ne nahradit negativní.

reaguj[7]
Kamill Pondělí 19. 11. 2007, 18.07

[6] Al-Bert: Diskriminace znamená, že dva umí totéž, nebo dokonce jeden líp, ale ty dáš práci tomu, co to umí hůř, jen proto, že se ti více zamlouvá jeho barva kůže, chápeš to, ty chytrolíne? 8-)

reaguj[8]
Al-Bert Pondělí 19. 11. 2007, 20.15

[7] Kamill:Chápu. Dal bych práci bílému, bohužel. Vy ne?

reaguj[9] to Al-Bert
kofola Pondělí 19. 11. 2007, 22.10

To co píšeš už není diskriminace. To je čistý rasizmus Alberte.

reaguj[10] Já ne!
Kamill Úterý 20. 11. 2007, 09.44

[8] Al-Bert:Já bych dal práci tomu, kdo ji bude lépe umět, bude u něj předpoklad včasné a pravidelné docházky, a bude dodržovat ranní hygienu tak, aby neodpuzoval moje klienty. Nevidím důvod, proč by mě měla zajímat jeho barva kůže, znám plno „bílých českých prasat“, vedle kterých je pracovat utrpení… Rád je vyměním za vzdělaného, slušného, poctivého a čistotného Roma. Jestli takového znáš, radím ti, zaměstnej ho, váží si práce daleko víc, než nerom. ;-)

reaguj[11]
XRX Čtvrtek 16. 10. 2008, 00.24

Jsou diskriminováni a to veřejně vždyd to potvrzují už názory zde.NEBO NE?

reaguj[12] Nechápu
Popeluška Červená Čtvrtek 16. 10. 2008, 08.37

Nechápu co nechápete, říci o někom že je hajzel když je, není diskriminace, ale nazvání věci pravým jménem. A keď budu psát, že hajzel je super, diskriminuju toho, který jeho hajzlovstvím trpí! Tak teda, diskriminace tu je, ale od těch menšin k nám!

reaguj[13] CHA
fantomas Sobota 31. 01. 2009, 17.35

Chtěl bych vidět „roma“ který by šel dělat…Ten když má mít mozol, tak jedině pivní. 8-)

reaguj[14] banda
karel mejl Středa 14. 10. 2009, 16.56

jste banda rasistickejch pičí!!! nevidíte si do svejch smradlavejch ksichtů, nemáte ani trochu sociálního cítění a naprosto nulový, nebo zkreslený informace o romech. No tomu, kdo věří lidovejm báchorkám a mediálním lžím, už není pomoci – ovládaný ovce – beeee

reaguj[15]
jaraby Neděle 25. 04. 2010, 20.12

[9] kofola: kofolo, diskriminace a rasismus si neodporují, ty budeš asi trošku jednoduší …Ostatně je jedno, jak se tomu říká, ale je to oprávněny, protože u cikána se dají předpokládat problémy, to zná každej ze zkušeností, teda kromě kofoly

reaguj[16] jaraby
Kofola Neděle 25. 04. 2010, 21.55

[15] jaraby: Já bych se s tebou o to nikdy nepřel. Ty to přece jako správný nácek musíš vědět nejlíp. Jen mi nácíčku řekni, kde něco takového tvrdím. Nikde tady nevidím že bych psal že si tyhle tvé dva charakterové pilíře odporují. Ty jsi přece jasným důkazem že chodí ruku v ruce a doplňuje je ještě debilita. Byl sis dneska zahajlovat v Plzni?

reaguj[17]
jaraby Pondělí 26. 04. 2010, 01.28

[16] Kofola:Tys napsal: To co píšeš už není diskriminace. To je čistý rasizmus Alberte. Ty dvě slova si neodporují Kofolo. Takže ty seš navíc slepej, a oba moc dobře víme, že nejsem nácek, tak přestaň plácat, jsi k smíchu

reaguj[18] ať čučim jak čučim
genius Pondělí 26. 04. 2010, 15.55

nikde nevidim nic diskriminačniho spiše chovani ve vatičce…

reaguj[19] jen se jich zastávejte a vděku se dočkáte
lada mejl Čtvrtek 15. 07. 2010, 19.20

Jo je tak jsou samý inv.důchod ,tlustý jak ..... ,makat nebudou česky se nenaučí ani za tisíc let ,my je budem podporovat a oni budou vyrábět zbytečné obyvatele této země,budou jezdit pro dávky v lepších autech než ten kdo maká a ještě se najde … ,který se jich zastane ale jen do doby než mu nějaký takový něco ukradne nebo ho dokonce zmlátí všude je tlačí pryč ale my jsme přece gerojové my na to máme.Oni nebudou makat ani náhodou ,to mají v krvi.Neměli jim brát ty jejich bryčky a mohli cestovat třeba někam .

reaguj[20] nejsem rasista
Petr mejl Pátek 3. 09. 2010, 13.09

Nejsem rasista.Sněkterými cikány se znám a vycházíme spolu.Oni ale pracovat nebudou, ani kdyby je někdo prosil.Sociální dávky a všemožné výhody jim bohatě stačí k pohodlnému životu.Je podivuhodné jak jsou státem stále zvýhodňováni oproti majoritní většině.Proč nejsou takto zvýhodněny i jiné menšiny,třeba židovská,německá,polská,řecká a jiné?I já příslušník majoritní většiny bych byl rád takto zvýhodněn, ale na úkor koho by to bylo? Někdo na to vše vydělávat musí.Stát nemůže být ale ke všem tak štědrý,to bychom dopadli hůře jak v Řecku.Privilegovaná vrstva může být zkrátka jen jedna.

reaguj[21] Neříkejte
Noc Železná Sobota 4. 09. 2010, 22.30

Pane Petře, jestli vás tak mohu oslovovat, miluji typ lidí, co tak strašně tvrdí že nejsou rasisty, ale… Ale přitom hromadně odsuzují masu lidí, a někteří z nich být takoví nemusí. Vše je ve výchově, a v rodičích. Ale pak méně na člověku, ale to je podle typu osob…

reaguj[22] Říkám!
Petr mejl Neděle 5. 09. 2010, 08.23

A nepopírám, že existuje pár pracovitých s civilizačními návyky jako jiní lidé. Asi k nim patříte, pak vás mohu ujistit že před takovýni smekám. Není lehké se z bídy, a nevzdělanosti vymanit. Nic to však nemění na tom, že většina se chová již po staletí stejně. Cikáni jsou tací bratři palestýnců, jen volají, jak jsou diskriminovaní a utlačovaný.

Neříkám a nikdy bych neřekl že se mají nějak eliminovat. Jen by se mělo zamezit přemnožení, protože jsou třeba aby fungovali jako odstrašující příklad pro ostatní populaci, stejně jako bezdomáči, alkoholici a jiní pobudové. I to může být důvod žití takových lidí na světě.

Je potřeba se smířit s tím, že příroda dělá i slepé uličky a n e že každýmu dává stejně. Někdo vynalezne telefon, nový lék či elrktriku a někdo dělá jen ostudu a dluhy. Je si třeba přiznat, že jsou etnika, kde je víc vynálezců (židé) víc hudebních talentů (černoši), víc workoholiků (maďaři a USA) víc zlodějů (Česko) a víc nevzdělatelných (cikánů). No a co? Schopná lidská společnost si musí umět poradit.

Dávky? Ano. Ale musí být formou jídla a ošacení, a ubytování pod střechou. Žádná elektrika. Žádná teplá voda. Žádné peníze. A neposílání dětí do škol trestat kriminálem. A zřídit pro děti takových lidí centra. Kde se budou učit to, co jiné děti mají doma..........

Jít důsledně po kriminalitě, za úmyslné násilné a opakované trestné činy – pracovní doživotní tábory – NE!!! Koncentráky, slušné zacházení, ale 12 hodim denně práce! Z výdělku poplatit dluhy a ze zbytku podporovat vzdělání, či bydlení jejich dětí venku.

I oni musí vědět, že nežijou marně, jsou taky lidi, paslí ale lidi!! Chápeš to železná noci?

reaguj[23] Oprava
Petr mejl Neděle 5. 09. 2010, 08.32

Chtěl jsem napsat padlí – I oni musí vědět, že nežijou marně, jsou taky lidi, padlí ale lidi!!

Stát když dává dávky se musí chovat jako zaměstnavatel, a určovat za co ty dávky dá také ta druhá strana.

reaguj[24] To si děláte srandu člověče
Noc Železná Neděle 5. 09. 2010, 11.35

Koncentráky? Vy neonácku, co si pod pojmem koncetrák představujete? Je mi z vás k zblití, a to nejsem ani romské národnosti! :-x

reaguj[25] !
Noc Železná Neděle 5. 09. 2010, 11.37

Když jsem to četla odshora, už jsem si myslela, že nemusíte být tak zlý. Ale neskutečně mě zarazila ta část s koncentráky. Co si pod tím představujete? Házet je do plynu? A co nepracující čechy? Ty byste taky dal do plynu? Nebo jak si to představujete??

reaguj[26] OPRAVA
Petr mejl Neděle 5. 09. 2010, 18.09

Jít důsledně po kriminalitě, za úmyslné násilné a opakované trestné činy – pracovní doživotní tábory! NE koncentráky, slušné zacházení, ale 12 hodim denně práce! Z výdělku poplatit dluhy a ze zbytku podporovat vzdělání, či bydlení jejich dětí venku.

Už je to jasnější? :-D :-D :-D

reaguj[27]
Noc Železná Neděle 5. 09. 2010, 19.05

Mnohem!

reaguj[28] ???????????????????
fero mejl Pátek 21. 01. 2011, 13.38

[7] Kamill:Ku..a, všetci to oj z blbymi politikmi to mate pomylene. Politici im dali po revolucii novy nazov,to je pič…a su stale a zostanu Cigani, ešte som nepocul taketo vyrazy ako ROMOVIA IDU DO NEBA,ROMOVSKY BARON A VELA INYCH, TAK ICH KU..A VOLALTE AKO SA MA. CIGAN OSTANE STALE LEN CIGANOM. ALEBO POTOM PREMENUJME CELU EUROPU napriklad Nemecko na FAŠISTOLAND a podobne. 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O

reaguj[29]
jmeno Pondělí 22. 08. 2011, 20.01

Aź přijdu k lékaři a podá mi ruku cikán tak si jich začnu vážit. Zatím vele nás jen vybydlují pozemek dělaj bordel a hluk. Sociální dávky na dvě děti proč má stát živit 10 hladových krků. Že chodí do zvláštních škol? No a? Alespoň nějaké vzdělání. A děcké domovy praskají ve švech 80 % jsou rómské děti o které se rodiny nejsou schopné postarat.

reaguj[30] vzdělání
lucie Pondělí 22. 08. 2011, 20.05

Až potkám Roma který bude doktor začnu si jich vážit.

reaguj[31] Proč zrovna
Karel Jemelka mejl Sobota 27. 08. 2011, 01.41

doktora? Já si vážím i tohoto nositele rekordu:

http://vas.cas.sk/…-triedu.html

Jsou Slováci dál v cigánské otázce? nebo jsme my daleko před nimi? Co je ve věci, že mladej dokázal absolvovat základku? Souhlasím s multikulturalisty. Nelze paušalizovat. Najdou se i ti dobří, kteří na základce nepropadnou.

reaguj[32]
Vlad Středa 7. 09. 2011, 11.28

Opet resime problem, ktery zasela KSC. Ti lide nejdou prevychovat. Komunisti si mysleli, ze jim naridi pracovat, nastehuji je do panelaku a oni se postupem casu zacleni do normalniho zivota. To znamena, ze budou pracovat, platit dane, najem, vychovavat sve potomstvo atd.

Jen co ‚padla‘ zelezna opona se vse vyvrbilo a nastal problem. Proste to musi byt tak, ze ten kdo nepracuje neji. Bez prace nejsou kolace. Kazdy je strujcem sveho stesti. Ano, tato davno zazita hesla dnes neplati. Dnesni socialni system jim dava pravo na to, aby okradali slusnou spolecnost. A tak se ptam, co se s tim da delat. Myslim si, ze v dane Ceske socialisticke republice velice malo. Pokud nekdo cerpa socialni davky dele nez dva roky holt bude muset zametat ulice. Jinak at jde do karavanu za mesto. Tez bych dal pridavky nejvise na tri deti. Potom stop a stejna podpora klidne i pro deset deti. S pozdravem Vlad.

reaguj[33] faktická
QR Středa 7. 09. 2011, 14.13

Jestli se nepletu tak ústava ČR zakazuje jakoukoliv formu diskriminace.To znamená i tu pozitivní takže je načase aby se dodržovala ústava této země… ;-)

reaguj[34] Varnsdorf
Vlad Pondělí 12. 09. 2011, 19.59

To co se deje v Cechach me opravdu desi. Vidim v tom jednoznacnou spojitost s udalostmi predvalecneho Nemecka. Schvalovani a pritakavani k Varnsdorfskym protestnim pruvodum nahani vodu na mlyn neonacistickym vypatlanym jedincum jako jsou Vandas a spol. Toto jednani nelze nez jednoznacne odsoudit. Odsoudit v plne mire. A nahlas. Na facebooku jsem se docetl veci, ktere absolutne koresponduji s norimberskymi procesy. Jeden inteligentni obcan tam uvedl ,ze by za prve zakazal cikanum volby. Co by udelal za druhe se ani neopovazuji nastinit. Lide uvedomte si, ze takto to vse zacalo v predvalecnem Nemecku. Oni zidy neplynovali hnedle. Nejdrive je vyclenili ze spolecnosti. Vedlo to tam kam vsichni vime. Zakazat romum pravo volit neni nic jineho. Opravdu mi to nahani husi kuzi. Tez chci rict, ze je videt jak se da spolecnost strhnout ke xenofobii a rasismu. Je to velice lehke. Protoze vetsina lidi nema vlastni nazor, jsou to hloupe ovce, ktere se nechaji zmanipulovat velice lehce. Prosim kazdeho svobodomyslneho cloveka k zamysleni. Jsem hluboce presvedcen o tom, ze k Varnsdorfskym obcanum, kteri se pripojili k Vandasovi nebyl ani jeden doktor, inzenyr ,ci ucitel. Prosim tez atllanka web, aby se timto problemem zacal vice zaobirat. Dekuji a jsem s pozdravem Vlad.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?