Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Jan Palach, Karel Kryl, Ziggy Horváth a 17.listopad

Zdánlivě nesouvisející? Nemyslím, posuďte sami… (z archivu)

 

Motto: Už jsme se tak nějak smířili s tím, že je spravedlnost opravdu slepá. Mnohdy to ale vypadá, že ona je navíc i hluchá… Lech Przeczek

 

Karel Kryl

Podle svého vyjádření v Půlkacíři byl Karel Kryl hrubě nespokojen se společenskou situací, politickou reprezentací a celkovým směřováním naší země a proto byl rozhodnut se již nadále v České a Slovenské republice neangažovat.

 

 

Když Karel Kryl zemřel náhle a zcela nečekaně na srdeční příhodu dne 3. března 1994 v Mnichově ve věku nedožitých 50 let, byl to pro všechny šok.

Nejvíc zarážející však byla opravdu jen minimální účast politické reprezentace na Karlově pohřbu.

 

  • Ivan Martin Jirous se k tomu vyjádřil slovy: Nasralo mě, že mu nebyl Havel ani na pohřbu, když na Hradě přijímá takový kreatury jako Jacksona!
  • Jediný vyslaný reprezentant Hradu Ivan Medek při projevu prohlásil mimo jiné: Karel se mýlil, když se domníval, že ti, které kritizoval, ho nemají rádi…
  • Načež se z publika ozvalo několik výkřiků: Lžete!

 

Zádušní mši celebroval jeho přítel opat Anastáz Opasek v kostele sv. Markéty v Praze a přesto, že došlo k omezenému množství vydaných vstupenek na jeho pohřeb, pouze pro příbuzné, přátele, novináře a politiky, sešlo se před klášterem přibližně čtyři tisíce lidí…

 

17.listopad

Vyšetřovací komise pro objasnění událostí 17. listopadu 1989 konstatovala, že zásah proti manifestujícím nebyl předem naplánován, že nebyl prokázán vliv KGB na událostech 17. 11. 1989 a zásah na Národní třídě neměl vést k odstranění tehdejšího politického vedení KSČ.

 

 

Přesto se však do dnešních dnů vynořuje kolem Sametové revoluce velká řada nezodpovězených otázek a konspiračních teorií.

Nejčastěji rozebíraná otázka je, jak moc tehdejší vládní struktury spolu s StB o celé události věděly a jestli nebyla revoluce částečně připravena. Spekuluje se o tom, že tvrdý zásah ze 17. listopadu byl připraven StB a že měl být nástrojem vnitropolitického boje o moc v komunistické straně.

Rozhodli jsme se zprostředkovat vám soubor dokumentů dokladující události, které proběhly v listopadu a prosinci 1989. Dívejte se pozorně, dívejte se očima doby, a nesuďte své vlastní dějiny tak povrchně, jak je dnes zvykem.

Mějte na paměti, že většina těch lidí nevěděla, jak to dopadne, riskovali všechno… i své životy a životy blízkých, abyste vy dnes mohli svobodně žít a „nadávat“. Vzdejte jim čest, která jim náleží a pokorně přijměte jejich příběh. Děkujeme.

 

 

 

Předpokládané demonstrace proti tomuto zásahu mohly posloužit jako páka na odvolání vládnoucích špiček a dosazení nových.

 

Palachův týden

Tento název dostalo sedm lednových dnů od 15.-21.ledna roku 1989. Původně vzpomínková akce k uctění památky sebeobětování se Jana Palacha přerostla kvůli jejímu brutálnímu potlačení ze strany vládnoucího režimu v sérii občanských demonstrací, největších od roku 1969.

 

 

Proti demonstrantům byli nasazeni příslušníci SNB, včetně pohotovostního pluku, zvaného bicí komando, Lidové milice, vodní děla, psi, slzný plyn, obrněná auta. Stovky lidí byly zmláceny, řada zatčena, někteří v mrazivém počasí vyvezeni do lesů za Prahu.

(A.A.) 

 

Sametová demokracie trochu jinak..

Záběry pochází z této země a tohoto tisíciletí. Zásah proti občanům požadujícím Grosovu demisi (Praha 2006) a politickým vězňům požadujícím veřejný proces s Vl. Hučínem (Přerov 2006).

 

 

Výsledek:

  • Jeden mrtvý Mudr. Jan Chmelař +2006
  • Jitka Kristlová po roční pracovní neschopnosti trvalé následky.
  • Několik vážně zraněných
  • František Cigánek – politický vězeň odkázaný na Francouzké hole, po zásahu převezen v dlouhodobém hlubokém bezvědomí na JIP Přerov- trvalé následky.
  • Respektujeme přání řady dalších, kteří si nepřejí být jmenováni.

 

Oba zásahy byly shledány jako protiprávní a nezákonné. Dodnes nebyl za rozkaz použít násilí proti beznranným občanům nikdo ani napomenut…

Ziggy Horváth 

 

17.listopad 2010

Představitelé pražské ODS a ČSSD se dnes nad ránem nečekaně dohodli na koaliční smlouvě. ODS získala místo primátora, pravděpodobně se jím tedy stane její lídr lékař Bohuslav Svoboda. Rozdělení sil v radě by podle neoficiálních informací mohlo být půl na půl. TOP 09, která volby v Praze vyhrála, odchází do opozice.

 

 

Tak jsme zase jednou dopadli jak sedláci u Chlumce.

Komunisté nadále sedí jak v senátu, v parlamentu tak i na radnicích. V letošních parlamentních volbách dostali přes 11% hlasů, v komunálních volbách dokonce na mnoha místech i zvítězili.

ČSSD přesto, že se netajila budoucí možnou spoluprací s nimi, oboje volby s přehledem vyhrála. ODS, která deklarovala nemožnost spolupráce s ČSSD se naopak leckde, hlavně v Praze, se socany dohodla, ač se mohla spojit s jinou pravicí, a podělila se s nimi o moc

 

 

Tak nevím, kolik stojí vlastně dneska v Česku čest? Jedno křeslo primátora pro socana, či pár židlí v radách měst?

 

 

A jdeme dál… máme tu 17.listopad 2012

 

 

Navzdory protestům má Zlínský kraj v radě komunisty..

Před krajským úřadem se sešlo několik stovek lidí s transparenty, jimiž ironicky uvítali účastníky zasedání zastupitelstva nikoli Zlínského, ale Gottwaldovského kraje. Objevily se tu i portréty někdejších komunistických pohlavárů a z reproduktorů zazněly budovatelské písně. Organizátoři akce zamířili přímo do budovy úřadu s peticí, kterou na jednání předali hejtmanovi. Petice vznikla před sedmi dny, na internetu ji zatím stihly podepsaly asi čtyři tisíce lidí, na papírových arších pak další zhruba tisíc.

Protest zorganizovali zlínští podnikatelé Radek Hegmon a David Karásek, kteří doufali, že se politici ještě rozmyslí a komunisty nakonec k moci nepustí. Když se tak nestalo, oznámil organizátor demonstrace Radek Hegmon, že se lidé nespokojení s KSČM v čele kraje budou scházet při každém jednání zastupitelstva. „Dnešek je úplná rozcvička. Budeme na každém dalším zastupitelstvu, dokud budou komunisté ve vedení kraje,“ slíbil Hegmon.

zdroj

 

Stop rudému severu, protestovali Ústečané proti vládě komunistů

Obří transparent s rudým srpem a kladivem visel v pátek v podvečer nedaleko budovy Krajského úřadu Ústeckého kraje. Ten po nedávných krajských volbách ovládli komunisté. Od středy má sever Čech jako jediný v zemi komunistického hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

 

 

V předvečer 23. výročí listopadové revoluce se před krajským úřadem sešlo více než 100 lidí, kteří chtěli dát najevo, že se jim to nelíbí. Někteří dorazili s transparenty Stop rudému severu, Naše vlast bude krásná a bohatá, až vás to bude mrzet nebo Proletáři všech zemí spojte se.

„Hrubě se mi nelíbí, že na severu jdou komunisté v čele. Už leccos pamatuji, myslela jsem si, že po Listopadu všechno bude jinak, ne že se dožiji toho, že se to takhle zvrtne. Že rudý sever bude zase rudý,“ řekla jedna z účastnic happeningu Jana Trnková, která přišla proto, že nejnebezpečnější je prý lhostejnost lidí.

zdroj

 

17.listopad v režii ČSSD, KSČM a rudých odborů

Na hlavním pódiu zahájil demonstraci mimo jiné odborářský předák ČMKOS Jaroslav Zavadil. „Chceme majetková přiznání, chceme, aby se to tu přestalo rozkrádat tak, jak se rozkrádá,“ hřímal z pódia. Publikum ho odměňovalo hlasitým pískáním a potleskem. Sám počet demonstrujících odhadl na dvacet tisíc…

 

 

„Přál bych si generální stávku, ale lidé v podnicích ji nechtějí,“ uvedl dále Zavadil. Vláda si podle něj nezaslouží další existenci. Na pódiu ho vystřídali další řečníci, zejména pak zahraniční host v podobě Jérémie Bédard-Wiena ze Studentské odborové asociace Kanady. Kanadští studenti nedávno také protestovali.

„Pořád nám tvrdí, že platíme málo. Jak to, že v Německu teď zrušili poplatky u lékaře. Jak to, že v Německu na to mají, a my ne?! Student z Kanady to řekl přesně: musíme vydržet! Jsme zklamaní, ale nejsme zlomení! Musíme chodit trvale demonstrovat. Musíme říkat: jsem občan a mám právo nenechat si tohle líbit,“ vykřikoval k davu předseda Rady zdravotně postižených Václav Krása.

Plejádu řečníků ukončil slovy Nashle, vládo! šéf odborového svazu Kovo Josef Středula. I on narážel na to, že Nečasův kabinet by měl odejít. Podporu nacházel i v davu, z něhož zněly vývy k demisi a ikonické cinkání klíči. Demonstraci ukončila česká hymna, následovat by měl pochod centrem Prahy.

zdroj

 

A já opět nevím, kolik stojí vlastně dneska v Česku čest? Rudé křeslo bolševického hejtmana, či pár komunistických zločinců v parlamentu, senátu a radách měst? Už vím! Ještě chybí bolševik na hradě!

(st@tll 2007 – 2012) 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se někdy zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem v době, kdy nikdo není na webu přítomen. Děkujeme za pochopení.

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Nevolme hloupě totality! Následující text: Ateistou z vůle Boží »»»

Atllanka | Sobota 16. 11. 2013, 10.15 | Česko, Politika, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 5070x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Al-Bert Sobota 17. 11. 2007, 15.10

Vobčas si tady rád počtu. Jediná výtka – doopravdy musíte vypouštět výrazy typu „socanokomouš“? Stavíte se na jejich úroveň.

Mějte se!

reaguj[2] Socanokomouš
Ivanova Ivanka mejl Úterý 25. 03. 2008, 15.31

Socanokomouš je jev nijak neobvyklý a myslím, že je dostatečným ekvivalentem ke slovu buržuj. Myslím Alberte, že buržujové si nezačali. A takové to, nesnižujme se na jejich úroveň, s tím jdi někam, to je rada nma hovno… Zatím co ty se budeš mravně pohoršovat, bolševik ti zakroutí krk, jak se naučil od Klémy, co ho v tom vyškolili v sovětském Rusku! :-)

reaguj[3] To mohu podepsat!
Jan Krasl web Úterý 16. 11. 2010, 15.00

Pluralitní demokratická politika v postkomunistické zemi je fikcí. Společnost byla ostře rozdělena na ovládané a vládce, kteří po Listopadu nebyli z různých důvodů rozehnáni.

A tak se tehdejší elitní komunistická společenská vrstva udržela do značné míry u ekonomické i politické moci dosud. Příslušníci této kasty přitom dobře vědí, že každý pokrok svobody, každý skutečně řešený problém znamená oslabení jejich moci a privilegií.

Divadlo hrané současnou politickou elitou, které sledujeme ve všech sdělovacích prostředcích a na veřejnosti, je tedy pouhé předstírání skutečně zdravé politiky, protože ti, kteří před veřejností nesou odpovědnost za řízení země a obcí, ve skutečnosti nerozhodují.

Ti, kteří opravdu rozhodují, často podle not odjinud, jsou naopak veřejnosti skryti a tak žádnou odpovědnost nenesou…

Konzervativní strana

reaguj[4]
Vlad Úterý 17. 12. 2013, 19.56

humus, humus a jeste jednou humus

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?