Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Kde se vzal Ježíš Kristus?

Největší příběh všech dob

 

Malý kvíz: Narodil se jako syn dne 25. prosince své matce, která byla panna. Byl nazván spasitelem. Zemřel ukřižován na kříži, aby spasil lidstvo a to v pátek, nazvaný Černý pátek, a jeho krev byla rozlita, aby obnovila Zemi…

Během ukřižování velmi trpěl, jelikož jeho končetiny byly ke kříži přibité hřeby. Byl Otcem a Synem spojeným v lidském těle.

Po ukřižování byl vložen do hrobu, sestoupil do podsvětí, aby o tři dny později, 25. března, povstal z tohoto hrobu vzkříšen a transformován ve zcela nové kvalitě. V tu chvíli se stává mučedníkem, jeho tělo je symbolizované jako chléb a každý jej uctívá.

 

Otázka zní: O koho jde?

  • Pakliže jste odpověděli: Jde o Ježíše, vězte, že jste se mohli hrubě zmýlit!

 

Syn Boha totiž existoval dávno předtím, než se narodil Ježíš. A byl pouze jedním z mnoha desítek jiných božstev aktivních v povědomí obyvatel této planety, žijící si svůj život vypadlý jako z kopíráku ze života Spasitele Ježíše.

A to celá tisíciletí před vznikem křesťanství!

Jaký smysl má záměrná falzifikace lidských dějin? Kdo má zájem na tom, aby lidstvo hlouplo? Odpověď na tuto otázku není složitá: ovládat ty druhé, kteří nevědí nebo nechtějí vědět. A využívat je pro své mocenské a zištné plány.

Již za II. světové války pronesl Říšský ministr propagandy Paul Joseph Goebbels zhruba tuto větu: Pokud chcete přemoci jakýkoliv národ světa — zničte jeho historii…

A tak se to katolické církvi, ale nejen jí, s úspěchem daří již třetí tisíciletí.

 

 

Podívejte se na toto video a možná zjistíte, jak se to taky může mít s jedním z pilířů naší evropské civilizace — křesťanstvím a jeho dogmaty.

zdroj  

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Hyeny v českém soudnictví? Následující text: Manipulace, provokace, dezinformace.. (8.část) »»»

Atllanka | Úterý 17. 06. 2008, 13.21 | Historie, Náboženství, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 3949x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Primitivní výmysl autorů
Ivan mejl Sobota 29. 03. 2008, 00.15

No, na to je velmi prostá odpověď. Je to výmysl autorů tohoto idiotského webu. Vytvořili si jakousi postavu z počítačové hry nebo primitivního amerického scifi, a pak dávají náhodnému návštěvníkovi hádanky. Je to tak idiotské, že už čtyři měsíce na to nikdo neodpověděl. Samozvaní konzervativci, kteří nenávidí náboženství, jsou trapnými ubožáky.

Samozřejmě, že si autoři představují, že někdo odpoví, že je to Ježíš Kristus, ale je to tak ubohá karikatura evangelního příběhu, že je škoda polemizoivat s jednotlivými větami. Jen ku příkladu, nikdo nikdy netvrdil, že se Ježéíš narodil 25. prosince, pátek, kdy se připomíná jeho smrt na kříži, se nenazývá černý, nikdo niukdy netvrdil tak nehoráznou pitomost, že v jeho těle spojen Otec se Synem. Nic to nemá společného s 25. březnem.

Je to jen fundamentalismus a fanatismus nedůstojná svobodného člověka.

[2] Hej, hombre
Královna Sobota 29. 03. 2008, 00.54

a že tu okolo toho tak dlouho remcáš, když je to taková blbost co ti nestojí za řeč! :-D

[3]
Dolly Sobota 29. 03. 2008, 03.36

[1] Ivan:A že zrovna ty, Ivane, tady píšeš o svobodném člověku? Ty, který jsi svou svobodu dobrovolně odevzdal do rukou představitelů církve abys nemusel namáhat vlastní mozek, přece vůbec nemůžeš vědět, co to svobodný člověk je! Opravdu svobodný může být totiž jen ten, kdo se řídí vlastním rozumem a ne tím, co napsali anonymní hlupáci v nějaké přitroublé příručce, kterou nazvali bible a které ve třetím tisíciletí nevěří už ani malé děti. :-?

[4] pro autora
WestlY mejl Úterý 17. 06. 2008, 16.10

pro autora článku … a co když je někdo kdo chce tuto pravdu shodit a vytváří milné informace o tom že někdo nekoho chce stéle a stále ovládat ??? … víš kdyby jsi se pohyboval v křestanských kruzích zahy zjistíš že víra je velice osobní .. není to o tom co je cirkev ale o tom jaký vztah máš s Bohem

Jeden človek ( křestan ) mi kdysy rekl co se mi strašne libí … " Kašly na to co ti tvrdí církev .. jdi za Ježíšem "… a ten kdo za ním jde ten poznava velmi zajimave osobni veci … to muzu jenom potvrdit

i já sám mám osobní zkušenost s Ježíšem a cirkvý .. a oboji je temer jedno, ale s tím že Buh vi co dela, kdezto v cirkvy jsou jenom lidi kteří maji snahu plnit Boží vuli ( to co cití osobne v srdci ( od Boha )--- a ne to že jim papež rekne musíš, musíš, nesmíš ))

a to že nekdo viru využíva ke svému prospěchu to už se tu nenapíše tak aby bylo videt že v te dobre cirkvi jsou i spatni lide … ne tady se proste napise … vira je spatna a je k ovladani lidi … ale vira je osobni vec .. a tu nikdo jinej ovladat nemuže .. diky Bohu teda ..

[5]
mikrom mejl web Úterý 17. 06. 2008, 16.35

to video je zacatek Zeitgeist, ze? ten prurez minulosti a podobnostma v ruznech nabozenstvich se mi libilo :D

[6] Divné představy
Karel Jemelka Úterý 17. 06. 2008, 20.34

[3] Dolly:máte o svobodě člověka. Jednak nikdo nikomu svobodu neodevzdal a už vůbec ne z důvodů nenamáhání vlastního mozku. A vůbec, přečetla jste někdy tu přitroublou příručku?

[7] vy to mate blbje
Dacan Středa 18. 06. 2008, 07.30

když ani nevite že ježíšek se narodil 24. prosince, od toho se slavi od kdysy štedry den, jen nevim co vas doma učily asi že jste zlobyly tak k vam nechodil :-D

[8] pro Dacan 7
pizi Středa 18. 06. 2008, 08.20

Ceska wikipedie u hesla ježíš říká:

Jistý není ani den a rok Ježíšova narození. Svátek Narození Páně, Vánoce, byl na 25. prosince stanoven spíše se zřetelem k astronomické symbolice slunovratu, zatímco rok jedna našeho letopočtu, který byl definován jako rok předpokládaného Ježíšova narození, je založen na chybném výpočtu. Oba letopočty, o kterých se zmiňuje bible, jsou sporné: Mt 2,1 klade Ježíšovo narození před smrt Heroda Velikého, k níž došlo roku 4 př.n.l., zatímco Lk 2,2 je dává do souvislosti římského sčítání lidu, přičemž první takové sčítání je známo z roku 6 n.l., i když nelze vyloučit nějaké dřívější, o němž se nedochovaly žádné záznamy. Spojením údajů z Lk 3,1 (Jan Křtitel, Ježíšův předchůdce, vystoupil v 15. roce vlády císaře Tiberia, tedy roku 28 n.l.) a Lk 3,23 (Ježíšovi bylo na počátku jeho působení asi třicet let) vychází rok narození někdy kolem přelomu letopočtů.

http://cs.wikipedia.org/…%C3%AD%C5%A1

[9] Mýtus jménem Ježíš
Vojta Brzek web Pondělí 23. 06. 2008, 11.20

Ježíš Kristus je především mýtus. Tím nechci zpochybňovat to, že by někdy skutečně žil. Ale věrohodných informací je dnes tak málo, že to vlastně ani nemá cenu řešit. Co je však důležité je duchovní odkaz tohoto mýtu. Připouštím, že i ten může být významně pošramocen nepěkným historickým vývojem církve. Pravá podstata (a je nutno ji stále hledat) však zůstává. JK (tedy odkaz tohoto mýtu) nás může naučit žít v míru, mít se navzájem rádi, žít v pokoře a přesto všechno žít kvalitní, spokojení a svobodný život. Přemýšlejte o tom…

[10] Vzkaz pro Marcelu
Atllanka Pondělí 29. 12. 2008, 00.23

Video nám hraje, titulky jsou normálně čitelné, pravděpodobně měl problémy server Googlu.

[11] pro Karla Jemelku
Dolly Pondělí 29. 12. 2008, 03.16

Ano. Tu potroublou příručku mám přečtenu. Mýma očima viděno je nepochopitelné to, že někdo může takovým nesmyslným báchorkám ve třetím tisíciletí věřit, a už vůbec nechápu, k čemu potřebuje člověk víru v cokoliv nadpřirozené. Můžu vás pane Jemelko ujistit o tom, že slušného člověka víra nedělá a nevěřím, že dělá člověka svobodným. Na svých předešlých slovech trvám. Píšete, že „NIKDO NIKOMU“ svobodu neodevzdal a dokonce víte na základě čeho. Musím přiznat, že z vašich občasných komentářů na tomto webu vás vidím jako člověka se zdravými názory. Jste li věřící či ne je čistě vaše věc, kterou samozřejmě akceptuji. Nestavějte se však do role mluvčího všeho lidstva, pokud jste k tomu nebyl všemi pověřen. Nemyslím, že můžete vědět, kdo komu co odevzdal a už vůbec ne z jakých pohnutek.

[12] demagogie
Pavel Pátek 27. 03. 2009, 13.21

Tak větší blbost jsem tu zatím nečet, ale uvidím možná budu ještě překvapen 8-O

[13] Jaký to přemoudřelý mladý muž...
Jan Krasl Pátek 27. 03. 2009, 14.37

[12] Pavel: Koukám, že většího blbce tu tento web ještě neměl, ale uvidím, možná budu ještě překvapen 8-)

Nelze přidávat nové komentáře.