Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Egypt dolary od USA posílá Hamásu

Dvacet milionů dolarů je měsíčně pašováno do pásma Gazy

 

Motto: Odhady hovoří o tom, že 20 milionů dolarů je pašováno do pásma Gazy každý měsíc Filadelfskou cestou z Egypta…

Prohlásil to v pondělí představitel americké Demokratické strany Gary Ackerman. V rozhovoru s Haaretzem Ackerman obvinil Egypt, že selhání Káhiry při správě sinajských hranic Egypta a Gazy pomáhá Hamasu zmocnit se vlády.

 

 

„To jak pomáháte ilegální vládě v Gaze, ubližuje Mahmoudovi Abbasovi“, řekl kongresman a zároveň vyjádřil naději, že Egypťané se nepokoušejí posílit Hamas úmyslně nýbrž že to je jen důsledkem jejich politiky, která si neuvědomuje, že pašování poskytne něco mezi 12 a 20 miliony dolary do ekonomiky vlády, která inscenuje převrat proti přání palestinského lidu a je velmi finančně výhodné pro některé lidi na egyptské straně.

Egypt by mohl podobným akcím snadno zabránit, ale chybí politická vůle. Zpravodajská služba odhalila pašování většího počtu lidí, většího objemu materiálů a zbraní než kdykoli předtím a navíc zbraně, jaké se nyní pašují, jsou zbraně s daleko vyšším destrukčním účinkem, než ty co se dostávyly do rujkou Hamásu dříve.

 

 

Ackerman zároveň před pár měsíci uvedl v pohyb s podporou dalšího newyorského zákonodárce Nita Loweyho další projekt, kterým zmrazil 200 milionů dolarů z celkového množství 1.3 miliardy dolarů, určených každoročně Egyptu jako přímá vojenská pomoc od Spojených států.

Říká k tomu, že zmrazením těchto milionů nechce zničit egyptský vojenský rozpočet, ale vysílá tím jen signál že jestliže se nepřizpůsobí Egypt demokratické politice USA, přizpůsobí USA vojenskou pomoc Egyptu. "Dáváme jim velké množství peněz a to je pro egyptskou armádu významný zdroj. Proto věřím, že tento náznak nedůvěry kongresu Spojených států bude mít za následek větší pozornost Egypta ke správnému řešení této záležitosti.

 

Na tohle jdou peníze z našich kapes!

 

Ackerman ještě dodal, že Egypťané nedělali nikdy dobrou práci, co se týče hranic na Sinaji a pašování do Gazy, ale že situace bývala v minulosti lepší, a že nyní mají USA velký problém pochopit a porozumět tomu, co Egypt vlastně v této věci dělá.

Egypťané dokonce tvrdili, že izraelští vojáci byli ve spojení s podloudníky, což Ackerman odmítá slovy, že každá organizace může mít slabé články, a tohle podle něj rozhodně nejsou náhodné případy. Zdá se, že jde o systém, a že subjekty řízení v Egyptě se rozhodly ignorovat situaci a dávat přednost terorizmu, a to je pro demokratický svět nepřijatelné.

zdroj   překlad (kk) 

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Politické procesy? Následující text: Obřízka »»»

Atllanka | Úterý 6. 11. 2007, 13.45 | Česko | trvalý odkaz | vytisknout | 1743x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.