Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Egypt dolary od USA posílá Hamásu

Dvacet milionů dolarů je měsíčně pašováno do pásma Gazy

 

Prolog: Odhady hovoří o tom, že 20 milionů dolarů je pašováno do pásma Gazy každý měsíc Filadelfskou cestou z Egypta…

Prohlásil to v pondělí představitel americké Demokratické strany Gary Ackerman. V rozhovoru s Haaretzem Ackerman obvinil Egypt, že selhání Káhiry při správě sinajských hranic Egypta a Gazy pomáhá Hamasu zmocnit se vlády.

 

 

„To jak pomáháte ilegální vládě v Gaze, ubližuje Mahmoudovi Abbasovi“, řekl kongresman a zároveň vyjádřil naději, že Egypťané se nepokoušejí posílit Hamas úmyslně nýbrž že to je jen důsledkem jejich politiky, která si neuvědomuje, že pašování poskytne něco mezi 12 a 20 miliony dolary do ekonomiky vlády, která inscenuje převrat proti přání palestinského lidu a je velmi finančně výhodné pro některé lidi na egyptské straně.

Egypt by mohl podobným akcím snadno zabránit, ale chybí politická vůle. Zpravodajská služba odhalila pašování většího počtu lidí, většího objemu materiálů a zbraní než kdykoli předtím a navíc zbraně, jaké se nyní pašují, jsou zbraně s daleko vyšším destrukčním účinkem, než ty co se dostávyly do rujkou Hamásu dříve.

 

 

Ackerman zároveň před pár měsíci uvedl v pohyb s podporou dalšího newyorského zákonodárce Nita Loweyho další projekt, kterým zmrazil 200 milionů dolarů z celkového množství 1.3 miliardy dolarů, určených každoročně Egyptu jako přímá vojenská pomoc od Spojených států.

Říká k tomu, že zmrazením těchto milionů nechce zničit egyptský vojenský rozpočet, ale vysílá tím jen signál že jestliže se nepřizpůsobí Egypt demokratické politice USA, přizpůsobí USA vojenskou pomoc Egyptu. "Dáváme jim velké množství peněz a to je pro egyptskou armádu významný zdroj. Proto věřím, že tento náznak nedůvěry kongresu Spojených států bude mít za následek větší pozornost Egypta ke správnému řešení této záležitosti.

 

Na tohle jdou peníze z našich kapes!

 

Ackerman ještě dodal, že Egypťané nedělali nikdy dobrou práci, co se týče hranic na Sinaji a pašování do Gazy, ale že situace bývala v minulosti lepší, a že nyní mají USA velký problém pochopit a porozumět tomu, co Egypt vlastně v této věci dělá.

Egypťané dokonce tvrdili, že izraelští vojáci byli ve spojení s podloudníky, což Ackerman odmítá slovy, že každá organizace může mít slabé články, a tohle podle něj rozhodně nejsou náhodné případy. Zdá se, že jde o systém, a že subjekty řízení v Egyptě se rozhodly ignorovat situaci a dávat přednost terorizmu, a to je pro demokratický svět nepřijatelné.

zpracovalo st@tll překlad (kk)

 

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Politické procesy dnes? Následující text: Obřízka »»»

Atllanka | Úterý 6. 11. 2007, 13.45 | Česko | trvalý odkaz | vytisknout | 1786x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?