Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Objektivita zpravodajství

Problém objektivity zpravodajství

Dalším problémem souvisejícím s neobjektivním zpravodajstvím je všeobecné falšování informací a faktů ve prospěch Palestinců. Důvodů je celá řada, kromě všeobecně rozšířeného antisemitismu také častá lidská snaha postavit se na stranu utlačovaného proti agresorovi. V případě Izraele je jím pro mnoho lidí automaticky on, protože má na své straně armádu, zatímco Arabové jsou civilisté (23).

Skutečnost je obvykle zcela jiná, ale nikdo si neláme hlavu s tím ji zjistit. Informačních zdrojů očerňujících Izraelce jsou ve světě tisíce, těch objektivních pouze hrstka. Přitom Izraeli není třeba něco přikrašlovat, věci tajné dokáže jeho tajná služba Mossad dokonale ukrýt, aby na ně novináři nepřišli. Všechno ostatní je veřejné a nemá cenu to skrývat nebo upravovat.

Palestinská snaha je zřejmá – zkreslováním situace ve svůj prospěch získávají štědré dotace z celého světa a především z bohatých arabských zemí. Izraelské zdroje jsou pouze z USA, před kterými nemá smysl cokoliv přikrašlovat (24).

Kromě médií překrucují pravdu o Izraeli často také politici a vysocí světoví úředníci.Často to ani není účelové, prostě jsou tím směrem manipulováni. Pro ilustraci:

  • V grémiích OSN je zaměstnáno 12.500 Arabů pocházejících ze zemí, které jsou Izraeli otevřeně nepřátelské.
  • Izraelců tam pracuje pouze 35.
  • Ze 191 členských států OSN má 52 zemí muslimskou vládu a ty naléhají na ostatní členské státy aby hlasovaly s nimi.
  • Izrael je jediný židovský stát v OSN, při hlasování nemá přirozené spojence a je závislý na dobré vůli ostatních států.

Vzhledem k dlouhodobé podpoře USA, kteří v něm vidí jedinou stabilní demokracii na celém Blízkém Východě, často ztrácí i hlasy původních členských států Evropské unie, které se obvykle snaží vytvořit Americe protiváhu.

 

Vysvětlivky:

  • 23/ Světová média otiskla sérii snímků na kterých byly zachycené palestinské děti házející kameny, na které mířili izraelští vojáci. Druhá část série však nebyla zveřejněna. Jsou na ní záběry z jiného úhlu, které ukazují Palestince střílející z úkrytu za bojujícími dětmi. Izraelské střely mířily nikoliv na děti, ale na ně.
  • 24/ 3. srpna 2000 přinesl New York Times na titulní straně zprávu, že Jásir Arafat poslal více než 25 000 dětí ve věku 8 ? 16 let na zvláštní letní vojenský výcvikový tábor, kde se učily záškodnickému boji. Tábor měl vypadat jako humanitární akce a byl financován z příspěvků sponzorů z celého světa (včetně Evropské Unie). Cílem bylo zapojit tisíce mladých Palestinců do džihádu (svaté války) na osvobození Jeruzaléma ze židovských rukou. Tyto děti se učily vyrábět zápalné bomby, střílet, přepadat ze zálohy a využívat taktiku živých štítů k ochraně palestinských bojovníků.

 

zdroj

 

Doplněk k článku Izrael – Hodiny lidstva

 

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 1357x