Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Brzobohatý Karel Gott i Mattoni...

Bude letos Český slavík NADANÝ?

 

Otázka u zkoušek v roce 2050: Kdo to byl Gustav Husák a Václav Klaus? Odpověď: Gustav Husák a Václav Klaus byli bezvýznamní politici v éře Karla Gotta…

 

Pan prezident naděloval

 

 

A pisálci záviděli

 

 

Fenomén Karel Gott

V evropských zemích, ale i ve světovém měřítku je Karel Gott fenoménem stálice a již dnes si zcela oprávněně zaslouží zápis do Guinnessovy knihy rekordů…... celý text

 

 

 

Svět je prostě nekonečná pláž

Karel Gott je zpěvák, často nazývaný světovým fenoménem. Již v roce 1964 poprvé zvítězil v hlasovací anketě Zlatého slavíka za rok 1963. V této anketě, která se dnes jmenuje Český slavík, si udržel neporazitelnost až dodnes. Takto trvalá a dlouhodobá popularita a úspěch je nejen u nás, ale i v celém světě populární hudby naprostou výjimkou...... celý text

 

 

 

Pábitel Karel Gott

Karel Gott má nejen v České Republice postavení, které nemá v tomto oboru a v této době nikdo v žádné jiné zemi. Karel Gott je zkrátka i v zahraničí jediným a nejúspěšnějším představitelem naší populární hudby…

 

 

Karel Gott dobyl i místa, kam mají přístup jenom opravdu ti nejlepší z nejlepších. Mezi největší města, kam Karel Gott zavítal, patří například americká centra zábavy Las Vegas a Atlantic City, Mekka country music v Nashville, newyorská Carnegie Hall nebo Velký sál moskevského Kremlu…

 

Karel Gott je legenda zpěvu

Vystoupení Karla Gotta v čínském Pekingu sledovalo v roce 1999 přes 600 milionů lidí. Dodnes o záznam tohoto vystoupení neprojevila zájem žádná tuzemská televize…

 

 

Karle, ta medaile už nebude tvůj hrob!

„Já bych do toho kop, ta medaile bude můj hrob!“ zpívá Vlasta Burian alias Anton Špelec Ostrostřelec. Podobně musel reagovat i „božský“ Kája při minulých oslavách 28. října spojených s vyznamenáváním významných osobností této země. Jenže letošní rok se zapíše do historie medajlobraní. Přišla řada i na Karla Gotta. Jak nám sdělují média i sám potrefený.

Každý stát si buduje státnost různými formalitami, o jejichž smysluplnosti pak mohou lidé přemýšlet. Schvalovat je anebo zatracovat. Co jen jsme se načetli úvah o nevhodnosti vyznamenat bratry Mašínovy, kteří by si na jedné straně vyznamenání zasloužili, jenže…vyznamenat vrahy, kteří se neštítili zabít bezbranného člověka?

Teď přišel na řadu Karel Gott, a opět zaznívají pochybnosti. Distancoval se dostatečně od totalitního režimu? Režimu, který na jedné straně umlčoval často vynikající umělce, aby to pak kompenzoval otevíráním náruče vůči pragmatikům, lidem rezignujícím na donkichotský boj s režimem, o jehož rychlém zániku mohli spekulovat jen skuteční snílkové. Proč nebyl odvážný a podepsal se pod „antichartu“? Nemohl setrvat v emigraci a přitáhnout více posluchačů k vysílání Rádia Svobodná Evropa? Jako Karel Kryl, který celý zbytek života se trápil otázkou, proč právě s Karlem Gottem musel zpívat státní hymnu na Václaváku v době Sametové revoluce.

 

 

Život je příliš komplikovaný, než abychom se dočkali jasných odpovědí. Jenže jakou odpověď vlastně čekáme? Žili jsem v této zemi doslova celý život a mezi nejkrásnější okamžiky vždy patřil poslech písní zpívaných Karlem Gottem. Jestli jsem byl někdy hrdý na svoji státní příslušnost, pak vždy, když Karel Gott ohromil svým zpěvem posluchače v cizině.

Proč chtít poměřovat význam nejslavnějšího českého „slavíka“ kritérii nastolovanými stále a znovu lidmi, o nichž často nic nevíme? Můžeme se utěšovat, že Karel ani za minulého režimu nespojil své zpívání s funkcemi, politickým výsluním, s odpornou servilitou, jakou se nicméně prezentují jeho mnozí dnešní zpochybňovači.

Nevím, zda přítomné osobnosti při předávání vyznamenání Karlu Gottovi povstanou a zatleskají českému géniovi. Přál bych to nejen zpěvákovi, ale zejména miliónům diváků u televizorů. Proč nebýt alespoň jednou hrdý na svoji zemi, na svého Karla Gotta?

Miloslav Štěrba  

 

 

 

AKTUALIZACE

 

Martin Chodúr  – je možná mým nástupcem…

 

 

 

 

Mistrův Zlý sen

 

 

Kterak Karel nakopal nudu do zadnice

A jak to dopadlo? Zlý sen se nepotvrdil a Karel Gott opět zvítězil v anketě Český slavík, tentokrát po pětatřicáté!

Majitel dnes už legendárního vztyčeného prostředníku v přímém přenosu televizních zpráv, účastník slavičího spotu v němž si dělá legraci sám ze sebe, tvůrce slz v SuperStar a kvalitního beatboxu na jevišti Státní opery, završuje svou letošní překvapující řadu šokujícím prohlášením při přebírání 35. sošky slavíka:

 

 

  • Odstupuji ze soutěže. Není to fér. Přenechávám místo mladším a všem děkuji.

 

Divákům v sále a jistě i u obrazovek spadla čelist údivem až na prsa. Načež všichni spontánně vstali a Gottovi aplaudovali vestoje. Byl to vskutku silný zážitek. Jen co je pravda. Slavíka bez Gotta a jeho otřepaného „Tak to jsem opravdu nečekal!“ si snad ani nelze představit. A teď je tomu konec. Prolétne hlavami v sále jen to zašustí.

Jenomže co to? Gott se opět chopil mikrofonu a pokračuje. Všichni s napětím očekávají, co památného z Karla vypadne…

 

A taky že ano:

  • Možná že to byla ukvapená myšlenka. Nechám na to na pořadateli soutěže. Kdyby se náhodou rozhodl udělit zpěváku staršímu 70 let výjimku, budu vděčný za vaše hlasy – dostal Karel všechny na kolena.

 

 

Tomu se říká fór! Vesměs nudu, rozčeřenou na jedné ruce spočitatelnými záchvěvy vtipu, Gott ve Státní opeře nakopal jaksepatří do zadnice. Už třeba jen proto je dobré s Karlem Gottem počítat i na příští rok!

 

A co teprve Karlův Beatbox!

 

zdroj  

 

Aktualizace 2011

 

 

 

Aktualizace 2012

 

 

Českým slavíkem v kategorii zpěváků se v letos poprvé stal Tomáš Klus, a přerušil tak řadu 13 vítězství Karla Gotta.

„Cenu, kterou jsem dostal, jsem dostal i díky Karlu Gottovi. Naučil mě pokoře. Těžko dávám dohromady větu, která by měla hlavu a patu…“ děkoval Tomáš Klus, který neudržel slzy dojetí. „Jsem rád, že jsem byl schopen poděkovat Karlu Gottovi i lidem, ke kterým mě naučil jak se mám chovat“ – řekl později i novinářům.

 

 

Karel Gott se letos posunul na druhé místo.

„Naše poselství není jen o tom, hezky zazpívat a přinést kousek radosti. Musíme reagovat i na situaci – politickou a společenskou. Využiji toho, že mě nemůžou vystřihnout, a řeknu to naplno," prohlásil Karel, ale vzápětí ho přerušil gong a tak zpěvák se smíchem odešel.

 

 

st@tll

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo jde o Vaši budoucnost..

 

 

Související texty?

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Sobota 24. 11. 2012 | Archivováno 2013 | Přečteno 6037×pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře k textu:

 

R.Rauss mejl web Pátek 30. 10. 2009, 12.52

Především Karlu Gottovi, stejně jako všem vyznamenaným, ze srdce gratuluji!

Závistivcům, zvracejím své jedovaté názory a argumenty bych rád řekl, že: Ať kdokoliv jakkoliv ocení kohokoliv (např. pana „A“) za cokoliv, vždy se najde větší, či menší skupina těch, kteří se domnívají, že si ocenění zasloužil vice někdo jiný (např. pan „B“).

O tom, kdo dostane vyznamenání u příležitosti 28. října je kompetentní rozhodnout prezident republiky. Koho vybral, to už víme. Může se nám to líbit nebo taky nelíbit ale to je tak asi všechno.

Vzhledem k tomu, že kriteria pro udělování státních vyznamenání nenařizují panu prezidentovi, aby se při jejich udělování řídil názory pana Bucherta, Mandyse, Seydlera, Černého ba dokonce ani mými, nenařizují mu rovněž aby si vyžádal souhlas hloupých závistivců z diskuzí na novinkách či jiných žumpách internetu, byl páně prezidentův postup zcela legitimní.

Jmenovaní kritici však mají možnost prosadit své názory a umožnit ocenění těm, kteří si je podle jejich mínění více zasloužili. Mají dokonce možnost dosáhnout i toho, aby těm, Václavem Klausem „neprávem“ oceněným, byla jejich vyznamenání odebrána.

Stačí jen maličkost: nechat se zvolit prezidentem ČR. Pak už bude rozhodování (a to nejen o státních vyznamenáních) jen na jejich úsudku.

A těm, kteří se pohoršují nad vztyčeným prostředníčkem Karla Gotta bych rád řekl jen jednu větu: Proč se domníváte, že by se měl Karel Gott chovat slušně k těm, kteří se k němu chovají jako dobytek?

 

[2] Pro hudebního kritika Černého Herodes mejl Pátek 30. 10. 2009, 13.09

Jak vy jste se stihl udržet tam kde jste, pane Černý? Kritizoval jste za komunistů stejně směle Husákovo udělení vyznamenání Karlovi, jako dnes ten Klausův počin? Jste srandista a nebo si myslíte, že jste Bůh?

Kdo si myslíte, že bude za 50 let znát vás? A kdo Karla Gotta?

S Ivou Bittovou a ostatními vámi jmenovanými máte pravdu, ale to nic nemění na tom, že Karel Gott je daleko slavnější a známější ve světě než oni a že tedy daleko více zviditelnil naši českou vlast a tím se i nemálo zasloužil o povědomí o našem státě, tedy potažmo o stát. Tak asi tak.

Vážil jsem si vás, ale už nebudu. Stárnete a blbnete z toho. Je mi to líto.

Jarda Mrázek

 

[3] Kájínek a jeho bramborová medaile! Pechanz mejl Neděle 1. 11. 2009, 22.47

Je to ostuda,kulaté výročí,20 let demokracie,a pan prezident,místo aby vyznamenal ,Ty co trpěli,za komunistického režimu,tak dá vyznamenání,nějaké „Včelce Máje“ je to komunistické dítě,a pan prezident by za tuhle ptákovinu,mněl jít na politický odpočinek! Buď je již senilní,a nebo bere nějaké drogy,jinak si to nedokážu vysvětlit!

 

[4] Nekecej! Včelka Mája Úterý 3. 11. 2009, 20.08

[3] Pechanz: Já ani Vilík jsme žádné vyznamenání nedostali… a zasloužili bysme si ho, protože i ty jsi na nás čučel jak vyvoraná myš a zpíval sis jak každé ráno vylétám z úlu. Nějak jsi zapomněl, že i děti jsou lidi a že práce pro ně je záslužná víc, než cokoli jiného,ty nadutý trubče :(

..I.. Mája

 

[5] Včelko Májo, jaraby Pátek 6. 11. 2009, 01.26

ty dostat vyznamenání nemůžeš, protože by ho pak chtěl i Chip a Dale nebo moji oblíbení Mach a Šebestová. A Májo, doufám, že víš, kdo tu písničku pro tebe složil, protože bez Karla Svobody (na kterého se nějak zapomnělo) by tvůj Kája mohl zpívat jenom lidovky, se kterýma by prorazil maximálně na Slovensko.

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 640x