Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

God Bless Amerika

A radar v Česku bude i kdyby se socani dali na islám!

 

Motto: Na těchto stránkách, ale i na spoustě jiných, z nichž na některé jsou na tomto webu odkazy, můžete najít tolik argumentů, že budete mít nejen dlouho co číst ale i o čem přemýšlet. Stačí jen chtít.

 

Pomáhat bližnímu svému není nemorální

Rád bych tímto oslovil ty, kteří jsou odpůrci umístění radaru na našem území. Tím ale nemyslím křiklouny, kteří tady, jakož i jinde na internetu, vykřikují pouze vulgárnosti a urážky na adresu těch, kteří s umístěním radaru u nás souhlasí.

Argumenty odpůrců radaru mi připadají (a to bez toho,že bych chtěl někoho urazit) nejen nelogické,ale především zbabělé. Proč? Tak já Vám to tedy povím. Jsme v situaci, kdy se hlásíme k nějakému obrannému systému. Jistě, že očekáváme, že v případě našeho napadení nám spojenci pomohou. Jenže odmítáním radaru jim otevřeně říkáme, že nejsme ochotni účastnit se čehokoliv, co by mohlo v budoucnu našemu a už vůbec ne jejich napadení zamezit.

 

Jen trochu pokorné pocty těm, kteří místo nás umírají za naši svobodu

 

Pocit, že nám žádné nebezpečí nehrozí je projevem krátkozrakosti a hlouposti. Pštros, s hlavou zabořenou do písku sice odmítá vidět blížící se nebezpečí, ale to zdaleka neznamená, že žádné nebezpečí nehrozí. Stejně tak pocit, že zrůdnosti, které se odehrávají daleko od nás, se nás netýkají, je nebezpečný a ošidný.

Pokud se totiž nebezpečí stane reálným, bude už na stavbu např.radaru pozdě. Zda radar bude chránit nás, nebo kohokoliv jiného je úplně jedno. Nás vůči některým nebezpečím chrání zařízení, umístěná na území jiných států. Ale co je nám po nich,že? Ať si postaví radar někde jinde a chrání nás odjinud! Takhle to myslíte? Takže – klidně si nechej svůj názor, ale já říkám:

 

RADAR ANO! ANO! ANO!

 

Ukažme světu, že nežebráme o ochranu, ale že se chceme účinně podílet na obraně nejen vlastní, ale i na obraně území a životů našich spojenců. To je zhruba vše, co jsem Vám chtěl říci.

Snad ještě to, že celý civilizovaný svět by podle mě měl být povinen, snažit se zabránit případnému nebezpečí.Byl bych rád, kdyby i náš malý stát byl konečně ostatními chápán, jako součást civilizovaného světa.

Omlouvám se za velmi obecnou polohu svého příspěvku, ale odborné argumenty raději přenechám odborníkům.

A ještě něco k charakteru odpůrců radaru, žijících v lokalitě, kde by měl být radar umístěn. Ještě před pár dny bylo jedním z jejich nejpádnějších, byť nesmyslných argumentů to, že chtějí chránit své děti proti negativním účinkům záření radaru. Dnes už jim, pokud ovšem dostanou tučnou finanční kompenzaci, rakovina jejich milovaných dětí evidentně nevadí. Co k tomu dodat?

 

 

(RR) 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Úterý 15. 04. 2008| Archivováno 2010 | přečteno 3110×pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře k textu

[1]K231 Sobota 22. 09. 2007, 18.59

Pěkná prezentace – bomba! ;-)

[2] Nejen video Kofola Úterý 15. 04. 2008, 21.51

I článek je výstižný. Pštrosi, to jsme přesně my, češi! Radar? ANO, ANO,ANO!

[3]Jarda mejl Středa 16. 04. 2008, 13.59

[4] Pro Kofolu… Jarda mejl Středa 16. 04. 2008, 18.03 Koukám, že se někomu stýská po srpnu 1968. Vím, že naše republika je malá, ale přesto: ne češi, ale Češi. Pěkný den.

[5] Pro Jardu Kofola Středa 16. 04. 2008, 19.33

[3] Jarda:Odpusť občasnou hrubku chlapovi se základním vzděláním, Jardo. Ale když už mi děláš korektora, co kdybys svou myšlenku o stesku po srpnu 68 trošku rozvedl?

[6] Výboně řečeno! Krásná Helena mejl Středa 16. 04. 2008, 19.39

Pomáhat bychom chtěli a od každého, ale pomáhat někomu, to už ne. Je to jakási pokřivená doba s pokřivenou morálkou. Je to vidět i tady na diskuzi, kdy jeden srovnává společnou obranu civilizovaného světa proti islámskému středověku s násilnou okupací Rusákama v roce 68, a druhý tu kritizuje překlep v malém písmeně čé ve slově Češi…

Připomíná mi to dobu předlistopadovou, kdy se nedalo změnit téměř nic, protože na vše měli soudruzi stejné argumenty – snižovali řečníky tím, že poukazovali na tón, formu a v konci i na pravopis… Obsah byl jaksi vedlejší, jako zde. Je to přesně podle pořekadla mojí babičky – Čert když nemůže uškodit, alespoň zasmrdí! :)

Dobrý web – budu se vracet a držím palce, vydržet!

[7] Pro Kofolu. Jarda mejl Středa 16. 04. 2008, 20.31

To opravdu chceš?

[8] Smazáno Jarda mejl Středa 16. 04. 2008, 21.07

Smazáno webmaistrem pro urážku diskutujícího.

[9] Jardovi Kofola Středa 16. 04. 2008, 23.49

[7] Jardo:Abych řekl pravdu, teď už docela ano. Původně jsem Ti psal, abys to rozvedl proto, že jsem nepochopil, koho myslíš tím „někým“, komu se stýská po srpnu 68. Ale po tvém posledním příspěvku se nemůžu ubránit dojmu, že bych se snad podle Tebe měl v srpnu dopustit něčeho, za co bych se měl stydět. Když to takto působí na mě, jak to asi působí na ostatní čtenáře, kteří o mě nic nevědí? Tak tedy prosím, abys to nějakým způsobem uvedl na pravou míru. Máš pocit, že jsem to já, komu se stýská po srpnu 68, nebo že bych se měl za něco, v souvislosti se srpnem stydět?

[10] Pro všechny. Jarda mejl Čtvrtek 17. 04. 2008, 21.17

Je dost lidí, kteří si opět přejí v naší zemi cizí vojenskou základnu, ale mnohem více je těch kteří si ji nepřejí (jak průzkumy říkají jsou to lidé s nižším vzděláním???) ale dobře vědí proč. Já patřím k té druhé skupině. Ne proto, že je to vlastně úmyslně umístěný terč (jenž neohrozí USA, ale někoho jiného) a který j snadné zasáhnout, vezměte na to jed, že rakety už jsou na kótu 718 namířeny. Nejen proto, že místo, které bylo vybráno patří mezi chráněné oblasti. Ale hlavním důvodem je přítomnost cizího vojska, pro které vyvolat válečný konflikt kdekoliv a kdykoliv na světě (mimo severní Ameriku) pro dosažení svých velmi pochybných cílů je velmi snadné, pokud jsou vládní činitelé některých zemí Bushovi (byli a budou i jiní presidenti USA) do prdele vlézti ochotni.. I když navenek bývají prezentovány velice růžově. Je snad málo příkladů od konce světové války. Proto mi to velmi silně připomíná srpen 1968, který mě osobně vůbec nechybí. Jak je vidět na příspěvcích a nejen na tomto webu, mnohým se po něm stýská.

P.S. Závěrem. Který stát má v USA své vojenské základny? Kdo z radaru bude mít největší užitek? No přece někteří z těch, kterým se povede tento nesmysl prosadit. S tím však ve velice blízké budoucnosti přijdou další mnoha miliardové náklady na další dovybavení radaru. A to zaplatí jen obyčejní lidé. Že mám pravdu o tom Vás přesvědčí blízká budoucnost, pokud se tento záměr uskuteční.

Pěkný večer. Nebyl jsem v SSM, ani KSČ a z pionýra mne vyhodili ve čtvrté třídě.

[11] Pro Atlanku. Jarda mejl Čtvrtek 17. 04. 2008, 22.45

Bacha na komouše, jsou rozlezlí všude. I ve vládě jsou.

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 557x