Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Tak nác hackli, paní Müllerová

Hyeny, pozor! Směr propadlo dějin – pochodem vchod!

 

Mtto: Včera večer okolo dvaadvacáté hodiny nás někdo tzv. sundal z netu, a místo Atllanky se objevilo několik varovných nápisů, že web nelze nalézt, že neexistuje atd… Někdo by si řekl tragedie, ale ne tak my…

Máme totiž web pod ochrannými křídly Gigaserveru, který pravidelně zálohuje všechny své svěřence. A tak nás neznámá závistivá hyena pouze na 13 hodin omezila…

A co je na tom vůbec nejlepší? Hackerství je trestný čin, a hyena zanechala po sobě samozřejmě stopy a my se, jak je vidět z naší agendy, nebojíme – a tak může brzy očekávat obsílku…

 

Jak to vypadá, když je hacklý web

 

Obdrželi jsme mnoho emailů s dotazem, co se děje, moc za všechny děkujeme a odpovíme postupně. Jedna naše stálá čtenářka poslala celý komentář, který nás opravdu potěšil a tak jej s jejím laskavým svolením uveřejňujeme:

 

Když hackli na Velký pátek můj oblíbený web

Velký pátek se stal mým smolným dnem. Ačkoli přišel po zeleném čtvrtku, pro mě náhle zčernal. Svátek nesvátek, můj oblíbený web prostě nenajel.

Chtěla jsem si zpříjemnit páteční večer nějakým zajímavým článkem, místo toho mi po kliknutí na záložku naskočila jakási hláška… Po chvíli zírání na nesrozumitelné kódy (a donesení silnějších brýlí, jen pro jistotu) jsem nabyla přesvědčení, že dnes si tedy nepočtu. Docela mě to naštvalo, tak jsem vyhledala adresu Atllanky a napsala majitelům, co s ní vyvádějí.

 

Odpověď byla jasná:

  • Dne 21. března kolem desáté hodiny večerní došlo k hackerskému útoku na náš web atllanka.net. Omlouváme se Vám za problémy a ujišťujeme Vás, že web bude nejpozději zítra opět zprovozněn ze zálohy. Děkujeme za Váš zájem a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň. Váš Atllanka tým.

 

A já si říkám, komu tolik Atllanka vadila? Kdo udělal tuhle podrazárnu? Komu ku prospěchu, jak praví stará právnická zásada?

Procházela jsem si několik článků, které mi uvízly v hlavě, mohly vadit muslimům, mohly nevonět komunistům, mohli se dotýkat různých hyen nebo Choců Fialových, vadily jistě i socanům a různým fašounkům, v neposlední řadě jistě i štvaly církev a její sekty (článek s audio ukázkami kázání se mi obzvlášť líbil, byl varovný a jestli zachránil jedinou dušičku před upadnutím do spárů téhle hrůzy, splnil svůj účel).

 

 

Nicméně si myslím, že to spíše než sektáři byli muslimové. Mám s nimi nikterak růžové osobní zkušenosti. Sebestředná víra, potlačení práv ženské poloviny lidstva, omezenost houpacího koně. Atllanské články o nich byly trefné a výstižné, bohužel, muslimové si zvykli na tvrdě vyžadovanou toleranci od unie, kterou nehodlali a nehodlají oplácet (viz jejich chování v kauze Mohamedovy karikatury), a tohle brali (ostatně jako berou vše co jim nevoní) multikulturně – nestarej se o mě a mou víru, já se o tebe, tvou víru statky hmotné i nehmotné postarám.

 

Jak dlouho budeme muset snášet tuhle samozvanou cenzuru?

Majitelé domén, jako atllanka.net se nebojí nazývat věci pravými jmény a cílenou kritikou, jak je vidět i z toho, že za trestný čin někomu stáli, se trefují opravdu do černého. A já si nemyslím, že by si měli nechat líbit terorismus ze strany lidí, kteří mohou věcnou kritikou a argumenty svobodně polemizovat s čímkoli na těchto webech a přesto se uchýlili ke sprostému a zákeřnému útoku z anonymity.

Zajímá mě, kdo se tu pokusil zničit práci týmu slušných lidí, zajímá mě kde vzal tu drzost a pokusil se zničit to, co sám nevytvořil. Zajímá mě jeho jméno a co dělá, věřím, že bude vypátrán a zveřejněn ten, kdo nejen mě, ale asi i spoustě dalších lidí zkazil Velký pátek a kousek Bílé soboty.

Atllance přeji mnoho dalších úspěchů – Judr. Jana Borská, Plzeň

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Sobota 22. 03. 2008 | archivace 22.05.2010|přečteno 3.875×pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře k textu

To je už jak u nás… Ivan Sobota 22. 03. 2008, 13.24

To je uz jako u nás Moskva, tam je cenzura to ani nejde chapat, noviny pisou tady o vas jaky jste americky vojsky obsazeny a tady neni ni odin! Ja tu rad chodim ctu, drzijte sa!

 

[2] Dost bolo hackerů! Honza málem králem Sobota 22. 03. 2008, 14.02

[1] Ivan: Ha! Ivan! Mučte ho, perte ho, zabte ho! Koho? No Hackera přece, ne? Ahoj všem slušným, jsem rád, že zálohy existují, a hackerům odzvání 8-) :-D Též mi jednou smázli web, ale tenkrát nenávratně:(

 

[3] hm… Boris mejl web Sobota 22. 03. 2008, 21.46

Nepoznam tento web a narazil som nan nahodou. Pokial sa o server stara amater, tak to tak aj vyzera. Nic v zlom, ale ak mate dobre zabezpecenu webovu aplikaciu, schopnu udrzbu serverov (teda ziadny 15rocny student), tak vam taketo problemy nehrozia. Je to neprijemna vec, no poucenie do buducnosti.

 

[4] Hack?? Ladislav Zelenka mejl web Sobota 22. 03. 2008, 23.48

Nic se neděje, hostuji také na Gigaserveru, používám stejný redakční systém (RS2) a moje stránky chodily v pohodě. Hackout lze vše, ale Gigaserver.cz to má dost slušně ošéfované, takže to vidím na nedostatečné zabezpečení webu. Atlanko, mrkni se na nastavení administrace, když bude nejhůř, písni, víš kam, pomohu (spřátelené weby musí držet při sobě…).

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 528x