Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Určitě nikomu nic nedlužíte?

Určitě nikomu nic nedlužíte?

 

 

 

Možná patříte lidem, kteří si vzali úvěr či půjčku nebo si něco pořídili na splátky a teď mají problém, jak svou finanční situaci zvládnout.

Třeba jste přišli o práci nebo vám ukradli auto a vaše příjmy najednou na pokrytí všech výdajů nestačí.

Možná jste nezaplatili pár složenek od svého mobilního operátora nebo dlužíte na nájemném.

Možná jste taky jeli načerno a nestačili jste utéct před revizorem. Na pokutu jste neměli a výzvy k zaplacení od dopravního podniku jste hodili do koše.

Nic z toho u vás nehrozí, protože své finanční závazky platíte řádně a v čas, peníze si nepůjčujete a na černo nejezdíte?

 

Třeba dlužíte, ani si to neuvědomujete!

  • Nepodepsali jste náhodou někomu z příbuzných či známých ručitelský závazek? Pokud ano, jste si naprosto jisti, že svůj dluh splácí? Že je to dávno a vše už je určitě splaceno? Raději si to ověřte! V okamžiku, kdy je dlužník v prodlení, je jen na věřiteli, bude-li žádat splnění závazku po dlužníkovi nebo po kterémkoliv z ručitelů.

 

Samozřejmě, že každý racionálně uvažující věřitel půjde cestou nejmenšího odporu a než aby honil bůhvíkde se skrývajícího dlužníka, obrátí svou pozornost na nic netušícího ručitele.

 

Pravomoci exekutora

Víte že exekutoři mají velké pravomoci a není pro ně problém zjistit si o vás a vašem majetku vše podstatné a pak neočekávaně udeřit na více místech.

Kromě toho, že vám mohou obestavit bankovní účty, klidně vám vyberou vaše úspory ze stavebního spoření, penzijního připojištění nebo kapitálového pojištění. Zabavit mohou také vaše cenné papíry, podíly na obchodních společnostech nebo i celou firmu.

Lehce přijdete o jakoukoliv nemovitost nebo dokonce i o družstevní byt. Zabaveno může být vaše auto a téměř jakýkoliv jiný movitý majetek. Ostudu můžete mít i v práci, když vaše mzdová účtárna obdrží exekuční příkaz postihující vaši mzdu.

V klidu ale nemohou být ani důchodci a nezaměstnaní, protože postihnout lze jakýkoliv příjem, tedy i sociální dávky. Splácet se bude sice po troškách, ale do té doby, dokud nebude dluh splacen nebo dlužník nezemře. Ani pak vše neskončí, protože dědí se nejen majetek, ale i dluhy.

Děsivá představa? Tak raději dejte pozor a své finanční závazky splácejte včas!

 

Pštrosí taktika nepomůže

Možnosti obrany jsou omezené a rozhodně vám nepomůže zaujetí polohy mrtvého brouka. Exekuce může být nařízena, i když jste se nikdy nedostavili k soudu a nereagovali na výzvy k vyzvednutí doporučených zásilek.

 

Vaše chyba!

  • Soud vás totiž klidně odsoudí i ve vaší nepřítomnosti. Rozsudek lze doručit i tzv. náhradním způsobem, a když o tom nebudete vědět, nebudete mít ani možnost se bránit.

 

Zákon také přímo stanoví, že povinný (dlužník) se o nařízení exekuce má dozvědět jako poslední. Nečekejte tedy, že se exekutor předem ohlásí a budete mít spoustu času si všechno rozmyslet a řádně se připravit.

 

O tom, že u vás probíhá exekuce, se můžete dozvědět, až když bude po všem:

  • Vaše platební karta přestane fungovat a v bance zjistíte, že na účtu máte nulu.
  • Vaše stavební spořitelna nebo penzijní fond vám suše oznámí, že jste porušili podmínky smlouvy a odebírají vám proto v minulých letech připsanou státní podporu.
  • Před domem nenajdete své auto.
  • Ve dveřích do bytu bude vyměněný zámek s oznámením, že klíč si můžete vyzvednout na příslušném exekutorském úřadě.
  • Stejně infarktová situace může nastat, když vás ráno vytrhne ze spánku zvonění a za dveřmi bude stát soudní exekutor s partou stěhováků.

 

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 1645x