Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Stanislav Gross je lump

A v ČSSD má všehoschopné následníky

 

Motto: Čeho všeho se v Čechách ještě dočkáme? Kdyby nějaký režisér zfilmoval neuvěřitelný příběh expremiéra Stanislava Grosse, obvinili bychom scénáristu tohoto filmu, že děj uměle prodlužuje, protože v každé normální zemi by takový člověk musel už dávno skončit když už ne ve vězení, tak alespoň v propadlišti dějin s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou…

 

Jenomže Česká republika není tak úplně normální země…

Ostatně stát, který bezmocně přihlíží tomu, jak dva tuneláři, kteří okradli tisíce jeho občanů, si užívají na Bahamách respektive Seychelách (no dobře, dnes již v JAR), a není schopen proti nim účinně zakročit, moc respektu nevzbuzuje.

No a když si připomeneme za jakých okolností odešel z premiérského křesla a posléze i z politiky Stanislav Gross, máme tady Kocourkov jak vymalovaný. Ne nadarmo úsměvné příběhy o této na hlavu postavené vesničce vznikají právě u nás.

 

 

Chudý koncipient Gross, který si ke svému luxusnímu bytu nejprve dopomohl hypotékou a stavebním spořením, aby si posléze vzpomněl na údajně movitého strýčka, který ho založil, si nyní stejně transparentním způsobem dopomohl k akciím v hodnotě okolo 300 miliónů korun. No šikovný kluk je ten náš Standa, měl by dělat ministra financí, to by se státní dluh zalepil jedna báseň.

 

Jak se to dělá? Jednoduše.

To si od slovenské investiční společnosti Key Investments půjčíte 17 miliónů korun, které vám společnost bez problémů poskytne, přestože jako koncipient nemáte čím ručit a očividně ani za co splácet a nikdy předtím podobnou transakci neprovedla (peníze dokonce vůbec nepůjčuje). No, máte holt štěstí.

Za těchto dvacet miliónů nakoupíte 31 procent akcií společnosti Moravia Energo od svého kamaráda Roberta Sýkory, přestože majoritní vlastník a spolumajitel Třineckých železáren Tomáš Chrenek mu nabídl dokonce 26 miliónů. Robert je ale kamarád, a tak prodá akcie vám. No, máte holt štěstí.

Jenomže ouha, Moravia Energo není veřejně obchodovatelná a Chrenek v představenstvu prosadil, že se nebudou vyplácet dividendy, které by určitě bodly – minimálně na splátky dluhu u Key Investments.

 

Co teď?

A tady udělal Gross chybu – i když možná to udělal právě proto. Na valnou hromadu poslal svého právníka, aby z členů představenstva vypáčil požadované dividendy – a tím se prozradil. Novinářská žumpa se v tom začala hrabat a vida – aféra je na světě.

V poslední době se dokonce objevily spekulace, že za Grosse zaplatil dlužnou částku u Key Investments nejmenovaný německý bankovní ústav – pokud tomu tak skutečně je, věřím, že už neexistuje nikdo, kdo by ještě věřil v poctivost celého obchodu.

Dokonce i bývalí soustraníci Stanislava Grosse volají po tom, že „Standa musí všechno vysvětlit“. Ale to už jsme slyšeli mnohokrát předtím, avšak vysvětlení stále žádné… zdroj

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 pošli na vybrali.sme.sk pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 680x