Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Co na to psycholožka Lenka Čadová

Proč se dívky vystavují na internetu?

  • Škála příčin je velice široká. Může se jednat o mladickou nerozvážnost, adrenalinový zážitek či jeden ze způsobů, jak se vyrovnat v době dospívání se svou sexualitou. Dívky se smiřují s ženským tělem a hledají způsob, jak s ním zacházet.

 

Je takové jednání ‚normální‘?

  • To, že se takováto forma sebepoznání odehrává právě ve virtuálním prostoru internetu, je v dnešní době zcela přirozené. Mládež v podstatě krom školy či zájmových kroužků nemá jinou možnost, jak se vůbec seznámit.

 

Jaký vliv má na dospívajícího rodina? Může být příčinou také narušená, nebo zcela chybějící sociální komunikace?

  • Případy nutno posuzovat individuálně. Samozřejmě, že se nedostatečné sociální zázemí na vývoji jedince podepsat může. Ne, že by byla rodičovská výchova vedená špatně, spíše se v ní, a to velmi často, vyskytuje naprostá absence otevřené komunikace na téma sex, dospívání, tělesné změny… a o problémech, které toto období s sebou může přinášet.

 

Jak se naše společnost staví k sexualitě?

  • Podle mého názoru chybí v dnešní společnosti, co se otázky sexuality týká, její duchovní rozměr. Jediným zdrojem informací, který o sexualitě hovoří otevřeně, jsou média, zejména televize a internet. I zde však bývá prezentována pouze fyzická stránka věci. Duchovní pozadí zde zkrátka chybí.
  • Tzv. primitivní národy, popř. kmeny v rámci svých kultur připravují děti na roli muže, či ženy již od útlého věku. Naši dospívající žádnou takovou průpravu nedostávají. Proto, když náhle přijde doba dospívání, jedinec obvykle neví, co se sebou počít.

 

Lze podobným případům nějak předcházet, např. sexuální osvětou?

  • Zcela určitě. Právě to je to, co v naší společnosti tolik chybí. Sexualita by neměla být vnímána pouze fyzicky, jakožto sexuální akt.

 

 

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz Digg! pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 43092x