Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Wahábité na Balkáně odřezávají klitoris manželkám

Radujme se, veselme se, islám přichází – je už blízko… blizoučko…

Členové extremistického islámského hnutí Wahábité jsou znovu v středu pozorností po informacích, že svým manželkám odstraňují klitoris, aby si nemohly užívat při souloži.

 

 

Nejnovější zprávy přichází ze Sandžaku, kraje, který se nachází na razhraní Srbska, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, kde dvě ženy z této bývalé osmánské kolonie podaly svědectví o stále častějším rituálu obřezávání klitorisů, které manželky vahábitů pak činí nepřitažlivými pro ostatní muže. Tyto ženy se rozhodly veřejně promluvit o pekle, kterým prošly.

 

Jestli si nezakryješ obličej, budu tě muset obřezat!

Pětadvacetiletá žena z Rožaja v Černé Hoře si postěžovala, že už nikdy nebude moci mít jiného muže poté, co jí bývalý manžel odstranil klitoris. Vzala si ho v cizině a nevěděla, že patří k hnutí Wahábitů. „Nechtěla jsem nosit hidžáb, a tak manžel přišel s jiným požadavkem. Chtěl mi odstranit klitoris, což byl více jeho výmysl, než nutnost pro manželku Wahábita. Život mám již teď uplně zničen,“ říká bývalá manželka Wahábita za Sandžaku.

 

 

Informace o obřezávání žen potvrzují i lékaři v Novém Pazaru, kteří nedávno museli intervenovat v případě ženy, které se manžel pokusil násilně odstranit klitoris, kvůli čemu málem vykrvácela. Nešťastná žena byla převezena na soukromou kliniku v Bělehradě, kde jí zachránili život.

Obřezávání žen je zločin, protože klitoris je orgán, který je velmi důležitý pro každou ženu a jeho odstranění může poškodit ostatní orgány – říká jeden lékař z Nového Pazaru.

 

Wahábité se k manželkám chovají jako k otrokyním

Wahábité ze Sandžaku často žádají zvláštní proceduru při porodu jejich manželek, protože chtějí, aby porod prováděly výhradně ženy. V porodnici v Novém Pazaru jim vesměs vychází vstříc. Zajímavé je, že tamní gynekologové, kteří byli na odborné praxi v islámských zemích, ve kterých jsou též vahábité, říkají, že tam neviděli podobné případy.

Wahábité se k manželkám chovají jako k otrokyním a nedopouští komukoliv, kromě vlastního otce a bratra, vidět tvář manželky. Žena nesmí ani obsluhovat hosty.

Nikdy se neví, kdy se mezi mužem a ženou může probudit touha, ani co tu touhu může probudit, mohou to být oči ženy, její obličej, vlasy nebo jakákoliv jiná část těla. Žena si musí svou krásu hlídat a odhalit jí pouze svému manželovi,“ říká jeden novopazarski vahábita.

 

Wahábitské patroly terorizují obyvatele

Skupina vahábitů tvrdí, že v Novém Pazaru již existují jejich patroly, které představuji šárijskou policii odhánějicí mladé páry, které si na ulici vyznávají lásku. Wahábité ve více městech otevírají své obchody, kam chodí jen oni, nebo jejich sympatizanti. V Rožanju například otevřeli řeznictví „Halal“, kam chodí výhradně Wahábité.

Mezinárodní krizová skupina pro prevenci konfliktů ve světě konstatovala, že jsou vahábité v Sandžaku extremistické islámské hnutí, které se čím dál více šíří.

 

Řádění Wahábitů v Kosovu – klikejte zde

 

 

Wahábité v Novém Pazaru, Sjenici, Tutunu a ostatních sandžaských městech dnes kontrolují mnohé mešity, což je znepokojivé a má to příznaky extremistického působení – píše se v pravidelné zprávě Krizové skupiny… zdroj

 

A co dělají naši mocní? Klani se před Wahábity v Saudi až po pás!

Nikdo, natož prezident Spojených států, který není muslim, se nesmí hluboce uklánět před Saúdskými wahábistickými tyrany, toto je totiž chápáno jako projev naprostého odevzdání.

To co udělal Obama je nejhanebnější chování jakého se kdy dopustil prezident Spojených států ze všech prezidentů v americké historii. Wahábismus je největší zlo mezi náboženstvími, je to náboženství nenávisti, na jehož podporu saúdský král utrácí (rozdává) miliardy po celém světě. Poklonit se jeho hlavním představitelům je totéž, jako přihlásit se k poslušnosti zlu, je to totéž jako oznámit světu, že toto je ta pravá víra na zemi…

 

Slovo závěrem

Neexistuje etické zdůvodnění kulturní zvyklosti společenství, které poškozuje zdravotní stav ženy a ničí její sexualitu. Proto by mělo být celé spektrum genitálních mutilací žen eticky celosvětově zavrženo a legislativně zakázáno. Tento trend je díky mnoha organizacím včetně WHO nastolen, nicméně praxe ve většině afrických zemích je stále zcela odlišná. Lze jen doufat v mírný pokrok ve snížení celosvětové frekvence těchto výkonů.

 

 

Nicméně musíme očekávat, že se s rostoucí imigrací budeme nejen v EU, ale i v České republice v budoucnosti setkávat s těmito případy stále častěji. A když ještě ke všemu vidíme, jak se chovají námi zvolení politici, obávám se, že nejen obřízky u žen si dosytosti v brzké budoucnosti užijeme…

andrea.andrea 

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 14588x