Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Hašišovci čili Assassini

Slovo Assassin pochází snad ze slova hašiš, protože Assassini útočili pod vlivem hašiše. Podle jiných autorů to slovo znamená arabsky Strážce, protože hlídají určitá hluboká tajemství.

 

 

Assassini vlastnili nedobytný hrad Alamut v horách a později i další hrady. Vládl jim tajemný mudřec, Stařec z hor, který organizoval jejich vražedné výpravy proti okolním vládcům a dokonce proti imámům, spirituálním vůdcům muslimů.

 

Byli známí jako vrazi, ale nebyli to jen vrazi.

Vybudovali i složitý filosofický systém, který drželi v tajnosti. Bylo jich málo a aby přežili, uchylovali se k akcím, které bychom dnes nazvali teroristickými. Smrt vůdce vyvolává strach a paralyzuje i velikou armádu. To oni dobře věděli, a nepřátelské vůdce pobíjeli.

Děsili po dlouhou dobu svou krvežíznivostí nevinné lidi. Nezajímali se o to, zda budou při svých výpravách zabiti, protože Stařec z hor jim sliboval, že splní-li svůj úkol, určitě se po smrti dostanou do ráje.

 

 

Podle cestovatele Marca Pola Hasan-i-Sabah u hradu Alamut vybudoval rajskou zahradu a v ní držel mladé chlapce, kteří si mysleli, že zemřeli a že jsou v ráji.

  • Když Stařec z hor chtěl někoho zabít, řekl některému z nich, že teď dostane zlatou dýku, půjde do světa zabíjet a po splnění úkolu se hned zas do ráje vrátí. Určený Assassin vždy bez váhání šel.

 

Toto tvrzení asi není správné. Assassini byli velmi inteligentní, trpěliví, znali jazyky a uměli se vydávat za členy jiných národů. Na druhé straně to byli krvežízniví fanatici, kteří snili o světové nadvládě a nepotřebovali nějaké pohádky o falešném ráji.

 

Dokonce i císař Frederik II s nimi jednal.

Do jisté míry spolupracovali s křesťanským řádem templářů, kteří byli podobně zorganizováni a také měli kacířské názory. Assassini dokonce jednali o spojenectví mezi oběma skupinami. Když to vyšlo najevo, templářský řád byl rozpuštěn.

Assassini sloužili jako najatí vrazi i pro křesťany, třeba i pro křižáckého krále Richarda Lví srdce. Toto hnutí fungovalo sto šedesát šest let. Byl to dost výkon, protože jich bylo málo a museli se bránit převaze Muslimů.

 

Pak přišla katastrofa.

Alamut byl v roce 1256 obklíčen Mongoly pod vedením chána Hulagu. Hulagu byl vnukem Džingischána. Assassini se pokoušeli jej tajně zabít, ale nepodařilo se jim to. Nakonec Mongolové bombardovali pevnost Alamut válečnými stroji, pevnost zničili a Assassiny pobili. Jen malé množství se jich zachránilo v různých zemích, ale i tam je Mongolové vyhledávali a pobíjeli.

Mongolové byli neobyčejně krutí a vynalézaví a vybíjeli obyvatelstvo dobytých zemí po milionech. Sektu Assassinů zlikvidovali skoro beze zbytku… zdroj

 

Vysvětlivka k článku Brainwashing neboli vymývání mozků I.

 

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Související texty:

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 


Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 49588x