Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Dopis záporožských kozáků

Odpověď záporožských kozáků sultánovi Mehmetovi IV. je neoficiální název dopisu, kterým odpověděli pravděpodobně v roce 1676 osmanským Turkům na výzvu, aby se jim vzdali. Na květnatou výzvu odpověděli kozáci vedení atamanem Ivanem Sirkem parodií, v níž převedli sultánovu složitou titulaturu do urážek a vulgárních slovních hříček.

 

 

Dopis, který v roce 1676 napsal turecký sultán Mehmet IV kozákům ze Záporoží:

Jako sultán, syn Mohameda, bratr slunce a měsíce, vnuk a vicekrál Alláha, vládce království Makedonie, Babylonu, Jeruzaléma, Horního a Dolního Egypta, císař nad císaři, panovník nad panovníky, výjimečný rytíř, nikdy neporažený, vytrvalý strážce hrobky Ježíše Krista, správce vybraný samotným Alláhem, naděje a útěcha muslimů, vítěz nad křesťany a jejich velký ochránce – nařizuji vám, záporožským kozákům, abyste se mi dobrovolně a bez odporu podřídili a zdrželi se obtěžování dalšími útoky.

Turecký sultán Mehmed IV 

 

 

Odpověď Záporožských kozáků tureckému sultánovi:

Ty čerte turecký, prokletý ďáblův příteli a bratře, ty, co v pekle samému Luciferu děláš sekretáře! Co jsi to, k čertu, za rytíře, když holým zadkem nerozsedneš ježka, tak malé zvíře? Sám Ďábel hovna žere a tvoje vojska sere. Nebudeš pod sebou, čubčí synu, křesťanské syny mít, tvého vojska se nebojíme a vždy budem se bít. Na zemi, na moři ti budeme vzdorovat, a ty rač si svou matku pojebat.

Ty babylonský kuchaří prde, ty makedonských kol koloťuku, Jeruzalémský vařiči patoku, ty Alexandrijský kozomrde! Jsi Horního i Dolního Egypta prasák, Podolský zloděj, Arménský sviňák, Tatarský vak, Kamenský kat. Jsi celého světa i podsvětí blb, před naším Bohem jsi převelký hňup, hadí jsi vnuk, příšerný skřet a na svém chuji odporný vřed.

Prasečí rypák, kobylí řiť, řeznický pes, hlava nepokřtěná, matkou ojebaná! To vzkazujeme my, kozáci tobě, ty ubožáku s lejnem v hlavě. Jsi pouhý zvratek nehodný synů křesťanských matek. Datumu neznáme, kalendář nemáme, ale měsíc stojí na obloze, vidět je jako v knize, a den je takový u nás jaký máte u vás. Tímto nám, milí braši, polibte prdel naši!

Podepsali: Ataman Ivan Sirko s celým záporožským vojskem. 

 

Klikej na střed obrázku

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, neváhejte, přidejte se a pište… rádi vás na naší stránce uvítáme.

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 3597x