Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Infografika - Šaríja, Muslimky, Kaddáfí..

Klikněte si na obrázky, navedou vás na infografiku, kde můžete dalším klikáním na různé symboly pochopit a popřípadě i každému vysvětlit, co to je šaríja, jak vypadá Mekka, kdo to byl Kaddáfí, co to vlastně nosí muslimky atd…

 

Šaríja

I v našem moderním světě existují na mnoha místech planety kruté sadistické tresty, které si nic nezadají s u nás již dávno odbouraným středověkým mučením. Pojďme se spolu podívat na muslimské právo Šaría:

 

Šaría

 

Zločiny vůči Bohu a vojenské morálce jsou nejvážnější přečiny. Jejich potrestání je Božím nárokem, a proto nelze od jejich stíhání upustit. Řadí se sem cizoložství, falešné obvinění z cizoložství, pití alkoholu, krádež, loupežné přepadení, odpadlictví od islámu a vzpoura.

 

 

Kaddáfí

Muammar Kaddáfí dlouhou dobu platil za postrach západních mocností. Neslavně se zapsal jako strůjce několika krvavých akcí, neústupný diktátor a sponzor teroristů. Poté, co byla jeho vláda v rámci tzv. Arabského jara svržena, se Kaddáfí několik týdnů skrýval. V říjnu 2011 byl dopaden a zabit..

 

Kaddáfí

 

Diktátor Muammar Kaddáfí však také znásilňoval unesené školačky a dělal si z nich sexuální otrokyně. Sadistické sklony bývalého libyjského diktátora odhaluje ve své knize Kořistí v Kaddáfího harému francouzská reportérka Annick Cojean...

 

 

Co „dobrovolně“ nosí muslimky

A řekni věřícím ženám, aby cudně klopily zrak a střežily svá pohlaví a nedávaly na odiv své ozdoby kromě těch, jež jsou viditelné. A nechť spustí závoje své na ňadra svá. A nechť ukazují své ozdoby jedině svým manželům nebo otcům nebo tchánům nebo synům nebo synům svých manželů nebo bratřím nebo synům svých bratří či sester anebo jejich ženám anebo těm, jimž vládne jejich pravice, nebo služebníkům, kteří nemají chtíče, anebo chlapcům, kteří nemají pojem o nahotě žen. A nechť nedupou nohama, aby lidé postřehli ozdoby, které skrývají…

 

Co nosí muslimské ženy?

 

Proroku, řekni manželkám svým, dcerám svým i věřícím ženám, aby přitahovaly k sobě své závoje! A toto bude nejvhodnější k tomu, aby byly poznány a nebyly uráženy..

 

 

Pouť do Mekky

Tradiční pouť do Mekky, neboli hadždž, je jedním z pěti pilířů muslimské víry. Minimálně jednou za život ji musí, pokud si to může dovolit, vykonat každý zdravý muslim. Rituál obcházení nejposvátnějšího místa islámu – kamenné stavby zvané Kaaba – existoval ještě před příchodem Proroka Mohammada. Později se k němu přidaly další: stání na hoře Arafát a symbolické kamenování Satana. Hadždž trvá pět dní. Podívejte se, jak celá pouť probíhá.

 

Pouť do Mekky

 

 

Saúdská Arabie

Hospodářská a politická velmoc, náboženská autorita, pohádkově bohatá země s nejmo- dernějšími městy je zároveň absolutní monarchií a duchovním centrem muslimského světa.

 

Saúdská Arábie (html5)

 

Podle nejnovějších zpráv umožní SA od roku 2015 ženám volit a dokonce postaví pro ženy celé město, kam noha muže nevkročí. Bude to první město tohoto druhu na světě. Snaží se tak skloubit striktní islámské právo šaría a zároveň vyjít vstříc ženám, které chtějí pracovat a budovat si kariéru…

 

Sýrie

Syrská arabská republika se již měsíce zmítá v nepokojích vzniklých v rámci tzv. arabského jara. Údajní povstalci útočí na armádu a snaží se vzepřít současnému politickému systému. Podívejte se, jak se konflikt, jenž sleduje celý svět, vyvíjí.

 

Sýrie (html5)

 

Situace je vážná. Bývalý šéf zbrojení, Adnan Sillu, který se přidal k opozici, tvrdí, že Sýrie v nouzi použije chemické zbraně. Asadova sestra Búšra uprchla se svými dětmi do Dubaje. Sekta alavitů, kterou její bratr vede, začíná mít vážné vnitřní rozpory. Režim je zásobován zbraněmi a podporován elitními vojáky z Íránu.

 

 

Největší bombové útoky v Evropě

Sebevražedný atentátník odpálil v bulharském Burgasu autobus plný izraelských turistů. Výbuch autobusu si vyžádal nejméně šest mrtvých a 32 zraněných. Podívejte se na nejhorší teroristické útoky v Evropě za posledních několik let.

 

Největší bombové útoky v Evropě

 

V Londýně došlo k sérii bombových útoků. Vyžádaly si přes 56 obětí a 700 stovek zraněných. Tři bomby explodovaly v soupravách metra a čtvrtá bomba byla odpálena v patrovém autobuse. Za mozek operace byl označen britský muslim pákistánského původu Haroon Rashid Aswat, který byl dopaden několik dní po útoku.

 

 

Atentát na Heydricha

Atentát na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha v květnu 1942 v Praze je považován za největší čin evropského domácího odboje za druhé světové války. Likvidaci „kata českého národa“ a jednoho z architektů židovského holokaustu naplánovala československá exilová vláda v Londýně spolu s Brity.

 

Atentát na Heydricha (HTML5)

 

V reakci na atentát rozpoutali nacisté nebývalý teror. Vyhladili obce Lidice a Ležáky a jejich obyvatele zavraždili nebo odvlekli do koncentračních táborů. Represe postihly i tisíce dalších Čechů. Důsledkem atentátu bylo ale také definitivní přijetí Československa do protihitlerovské koalice a uznání neplatnosti Mnichovské dohody.

 

 

Zrušení otroctví v USA

Dne 22. září si Spojené státy americké připomněly 150. výročí od vyhlášení proklamace emancipace. Dokument se stal příslibem zrušení otrokářství. Abraham Lincoln, který jej podepsal, tím dal prostor k emancipaci černošské populace. Tato emancipace pak trvala ještě mnoho desetiletí.

 

Zrušení otroctví v USA

 

Nejčastějšími „lovci otroků“ byli samotní Afričané. Na území Afriky fungoval kastovní systém etnik. Ghanští Ašantové a nigerijští Jorubové otroky využívali buď pro své potřeby, nebo je prodávali obchodníkům.

 

 

Hindenburg – konec éry vzducholodí

LZ-129 Hindenburg byla německá vzducholoď, která byla zničena požárem 6. května 1937 při přistávání na letišti Lakehurst v New Jersey v USA. Z 97 osob na palubě při této katastrofě zahynulo 13 pasažérů a 22 členů posádky, navíc zemřel jeden člen pozemního personálu – celkem si katastrofa vyžádala 36 životů.

 

Hindenburg – konec éry vzducholodí

 

Původní plán počítal s plněním heliem, ale vojenské embargo Spojených států přinutilo německé konstruktéry změnit projekt a použít jako nosný plyn vysoce hořlavý vodík. Protože však vodík poskytuje oproti héliu ve vzduchu zhruba o 10 % větší vztlak, mohly být při úpravách přidány i další kabiny pro pasažéry. S používáním vodíku ve vzducholodích již měli Němci zkušenosti, takže pro ně změna neznamenala důvod ke znepokojení. Pro známá rizika vodíku obsahovala konstrukce Hindenburgu různé bezpečnostní prvky, které měly zabránit požáru v případě úniku plynu, a potah byl speciálně upraven tak, aby se zabránilo jiskrám, které by mohly způsobit požár. Jejich víra v bezpečnost zacházení s vodíkem byla tak vysoká, že na Hindenburgu byla dokonce i kuřárna.

 

 

Prezidenti Spojených států amerických

Prezident Spojených států amerických je hlavou státu, vlády i vrchním velitelem ozbrojených sil. Z celkového počtu 43 prezidentů v úřadu čtyři zemřeli přirozenou smrtí, jeden odstoupil a čtyři byli zavražděni. Podívejte se, kdo je kdo a o co se v historii USA zasloužili.

 

Prezidenti Spojených států amerických

 

Prvním prezidentem USA byl George Washington, který byl inaugurován roku 1789 poté, co byl jednomyslně zvolen kongresovým volebním výborem. Nejkratší dobu v prezidentském úřadu – 31 dnů, strávil William Henry Harrison. Naopak nejdéle sloužil Franklin D. Roosevelt, který byl zvolen po čtyři volební období a v úřadu strávil dvanáct let. Byl také jediným prezidentem, který vládl více než dvě volební období. Současným americkým prezidentem je Barack Obama, jehož mandát vyprší 20. ledna 2013.

 

 

Neil Armstrong

Neil Alden Armstrong (1930 – 2012), jeden z nejslavnějších amerických astronautů historie, první člověk, který vstoupil na povrch Měsíce, zemřel ve věku 82 let, 25. srpna 2012. Jako velitel mise Apollo 11 sestoupil na Měsíc 20. července 1969. Podle prohlášení jeho rodiny byly příčinou smrti komplikace po operaci srdce, kterou těsně před tím prodělal..

 

Neil Armstrong (HTML5)

 

„Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo…“ řekl Neil Armstrong když stanul jako první člověk na Měsíci.

 

zpracovalo st@tll 

 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před agresivním reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 2063x