Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Paroubkův jazyk a Putinovy boty

Paroubek se plazil do Kremlu, aby olízal Putinovi boty

 

Motto: Paroubek se plazil do Kremlu po kolenou, olízal rudému plukovníkovi Putinovi zablácené holínky, a naznačil, že pokud bude opět premiérem ČR, Rusko získá právo veta nad českou zahraniční politikou…

Suverénní země střední velikosti (ČR) uzavře s jinou suverénní zemí (USA) smlouvu o společné obraně. Třetí zemi (RF) se to nelíbí a proto hrozí jadernými raketovými údery vůči oné suverénní zemi střední velikosti. Nikoli proto, že by ta smlouva o společné obraně jakkoli ohrožovala tuto třetí zemi, nýbrž proto, že tato třetí země si nárokuje právo veta nad zahraniční politikou oné suverénní země střední velikosti – a vlastně celého regionu, v němž se nachází.

 

Kvakinova banda

 

Obrazně řečeno, Paroubek se plazil do Kremlu po kolenou, olízal rudému plukovníkovi Putinovi zablácené holínky, a naznačil, že pokud bude opět premiérem ČR, Rusko právo veta nad českou zahraniční politikou de facto získá.

Pokud se tak stane, bude to návrat do doby z let 1989–1991, kdy se diskutovalo a rozhodovalo o geopolitickém postavení naši země; o tom, zda budeme součástí Západu, anebo šedou, kalnou, neprůhlednou zónou mezi Západem a Ruskem, plně přístupnou a otevřenou rejdům Rusů. Zda budeme svobodnou, suverénní a nezávislou zemí, anebo zda budeme pod kuratelou Kremlu, jenž bude mít vůči naší zahraniční politice právo veta.

 

Finladizace – tak se tomu říkalo:

  • Podle Finska, jež bylo od konce druhé světové války do pádu Sovětského svazu sice formálně nezávislou zemí, s vnitřní politickou autonomií; ale pokud jde o politiku zahraniční, plně pod kuratelou Moskvy, s jejím efektivním právem veta.

 

 

O tom, zda se tak stane, rozhodnou primárně říjnové volby. Což o to, mnohým socialistickým voličům by to nevadilo.

Ne již tak socialistickým elitám. Mnozí socialisté se nechtějí nechat finlandizovat. Nechtějí kráčet v šlápějích Jana Masaryka, který jel do Moskvy jako ministr svobodné, suverénní země a vrátil se domů jako Stalinův pohunek. Ostatně, ani nechtějí skončit jako Jan Masaryk…

Bylo to za socialistické vlády, co ČR vstoupila do NATO. Socialisté jsou socialisté, ale mnozí z nich chtějí být západními socialisty. Za své vzory nechtějí mít zrádce jako Günter Guillaume nebo agenty vlivu jako Gerhard Schröder, nýbrž velké západní sociální demokraty – a velké státníky – jako byl kancléř Helmut Schmidt.

Což ale znamená, že tito lidé v sociální demokracii se musejí Paroubka zbavit. Není to tak nemožné, jak by se mohlo zdát: Paroubek vrší chybu na chybu, ztrácí svou racionalitu a svůj pověstný klid. Z klobouka vytahuje jako bílého zajíce Brožovou a chce jí dosadit do Sněmovny stejným způsobem, jako Caligula dosadil do Senátu svého koně; sociální demokracie se bouří…

 

Rathlik

 

Paroubkův vzteklý čokl Rath opakovaně přestřeluje – a sociální demokracie se bouří…

Nevyšla kobylka Brožová, tak Paroubek forsíruje do Sněmovny kobylku Zubovovou. Sociální demokracie? Se bouří…

 

 

A tak dále, a tak dále…

A Paroubek? Na všechno tohle – včetně provalení svého čajového dýchánku u samovaru s rudým plukovníkem Putinem – reaguje vztekle jako malej vzteklej pejsek. Jako docela malinkej zuřivej pejsánek.

 

 

To není cesta k volebnímu vítězství. A socialisté to začínají tušit.

 

Roman Joch  

 

Čtěte také:

 

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Pondělí 12. 07. 2009 trvalý odkaz | přečteno 1598× do archivace 26.04.11pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře

KUK Sobota 18. 07. 2009, 23.00

K tomu není třeba komentář. Článek vystihuje autora dokonale.

 

Karel Jemelka mejl Neděle 19. 07. 2009, 20.26

Milej KUKu, i Ty jsi vystihl sám sebe. Také naprosto dokonale :-)

 

Tomáš Pondělí 20. 07. 2009, 16.02

Byl jsem kdysi také příznivcem soc. demokracie, která by měla hájit práva nejchudších (vždyť má v názvu „sociální“…), ale dnes by se měl Paroubek stydět. Do kampaně zapojil tu kurvu Brožovou, která prohlásila, že by nedokázala žít s chudým mužem. Co k tomu dodat – dobře že dostali socani do těch makovic ten vajíčkový příděl, snad se jim rozsvítí. Pro koho dělaj politiku – pro dělníky nebo pro přeplácené celebrity typu Brožové nebo toho debila Františka Ringo Čecha!!!???

 

Klestil Pondělí 20. 07. 2009, 16.08

Pochybuju, už tam zase cpou tu fretku Zubovovou! Socani jsou jasným důkazem vyčuránkovství, a předvádějí salta mortale, jen aby nemuseli poctivě pracovat. Jsou jak vystřižení z filmu Vzbouření na vsi a nebo Žalobníci, řídí se heslem Kdo nekrade, okrádá rodinu, a nejhorší je to, že se zaštiťují těmi nejpracovitějšími a zároveň nejchudšími lidmi, jako jsou řemeslníci, prodavačky, zedníci a jiní… o důchodcích a pokrytectví k nim ani nemluvě – viz Rath a jeho rušení chráněných bydlení pro invalidy… Je to pakáž, pakáž!!!

 

Karel Jemelka mejl Pondělí 20. 07. 2009, 21.27

Příznivcem Sociální demokracie jsem nemohl být a nebudu nikdy. Z jednoho prostého důvodu, jímž je naprosto odpuzující název této strany. Pojem „Sociální demokracie“ je totiž naprostým protimluvem. Demokracie buď je nebo není. Občan se může dobrovolně vzdát svých práv, ale nikdy to nesmí být nedobrovolně. To, co totiž „Sociální demokracie“ v zájmu svých „jistot“ chce provozovat je zcela legální třídní boj dle Marxe a Lenina. ČSSD není demokratickou stranou. Jejím smyslem je revize socialismu před sametovkou. Je to strana za Demokracii na cizí účet. Demokracie neznamená to, že jedna skupina lidí bude platit účty skupině jiné. V demokracii platí své účty každý sám.

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 418x