Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Karikatura - Pantáta Paroubek

Kterak si naklonit dělnickou třídu

 

Sociální demokraté, přesněji řečeno jejich nejvyšší funkcionáři, jsou už jednou nohou v komunismu. Předseda Paroubek skoro oběma…

V Lidovém domě konečně došlo na rudý ideál, jejž na bolševický prapor kdysi vyšil sám Vladimír Iljič, který ne nadarmo míval v dnešní centrále ČSSD vlastní muzeum: každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.

Prozatím ten komunistický experiment funguje tak, že se ani zdaleka netýká každého, a také o schopnostech by bylo lépe pomlčet. Co se však uspokojování papalášských potřeb týče, daří se tomu úžasnému principu znamenitě. Až tak skvěle, že nad tím v polovině týdne zůstal rozum stát hned několika deníkům. Včetně rudého Práva, prosím, abych zaplašil řeči o propagandě.

 

 

Sociálnědemokratická elita patrně usoudila, že má-li česká chudina, jejíž obranu proti bezohledným vykořisťovatelům mají pánové z růže v popisu práce především, uvěřit jejím představám o dokonalém blahobytu, je těm hlupákům nutno předvést na pečlivě vybraném společenském vzorku, jak to jednou, snad v pětiletce páté, bude vypadat i u nich dole, jestli ovšem budou doživotně volit oranžovou budoucnost a platit jak mourovatí k prospěchu požitkářů, kteří jediní ten zázrak dovedou vykonat. Ani kouzelníci totiž nečarují zadarmo.

K výkonu svého náročného řemesla potřebují alespoň ti nejtalentovanější vlastní služební auto se šoférem, ačkoliv inkasují cestovné a ještě mají zadarmo veřejnou dopravu. S touhle vymožeností, na niž si zatím netroufla ani estébácko-bachařská tlupa soudruha Filipa, o demokratických stranách nemluvě, přišel prý osobně geniální manažer Jarda Tvrdík, takže to jistojistě bude bezva finta, když se ten skvělý muž tolik proslavil ve službách Československých aerolinií.

 

Ó, jak jsi krásný, hrdino náš zdejší…

Tip: Chcete-li foto větší, uchopte snímek myší a přetáhněte jej na plochu vašeho PC

 

Nedosti na tom. Příklad dobrotivé matičky Strany, která pohotově přispěchá na pomoc, když je jejím nejlepším synům ouvej, zdaleka nejlépe demonstruje nápad vyplácet jejímu obětavému předsedovi mzdu za všechnu tu politickou dřinu, jíž se veřejně zesměšňuje, třebaže je již zaměstnán jako poslanec parlamentu.

To už je šlechetnost sama, výraz láskyplného pochopení, že almužna 77 tisíc čistého měsíčně včetně náhrad velikánovi Paroubkovi nemůže stačit, má-li z ní pokrýt všechny náklady na bujarý život stárnoucího socialistického plejboje a nezaplatit následky svého záletnictví smrtí hladem. »Já nepobírám žádný plat za práci, kterou vykonávám sedm dní v týdnu, často 12, 14, 16 hodin denně,« postěžoval si první rovnostář v zemi »svému« rudému Právu, maje tím zjevně na mysli otročinu pro ČSSD, protože za vysedávání ve Sněmovně má přece každý měsíc jistých těch zmíněných bezmála osmdesát tisícovek čistá ruka.

 

To byl roztomilý náběh na vidle:

Kdy za ty prachy vlastně poslancujete, šéfe, když všechen pracovní čas obětujete Lidovému domu? Námitka, že i ODS si v opozici »vydržovala« ze stranických peněz vůdce Topolánka, nemůže obstát, jelikož ten v té době neměl žádnou placenou ústavní funkci.

 

 

Sociálnědemokratická papalášská nadutost není ukázkou toho, jak bychom se všichni poměli v naprosto nejrozvinutějším reálném socialismu, ale důkazem, že:

Snem lidovědomovního panstva je dovést k dokonalosti komunistický ideál rovnosti v bídě, z nějž vyčnívají pouze nejdrzejší vyžírkové.

autor textu Petr Zavoral  

 

BONUS

Link ke stažení souboru 1.máj.exe

 

Čtěte také:

 

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Středa 29. 04. 2009 | 4092 x přečteno před Archivací 29.10.2010


pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 783x