Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Jára Cimrman - Defenestrujme politiky!

Píše nám Jára Cimrman

 

Motto: Dospěl jsem k poznání, že má bývalá země je těsně před volbami v akutním nebezpečí. V nebezpečí, že současný politický „bordel“ bude prodloužen o další čtyři, osm či dokonce o n x 4 roků!

Slovutná Atllanko…

Již dlouho sleduji Vaše články o proradných politicích a politice vůbec a rád bych s Vámi osobně prodiskutoval některé odborné detaily co se týče multikultury v Evropě vůbec.

Za tímto účelem jsem před několika dny použil internetovou síť, mimochodem konkurenční vynález mé jen o několik dní později vynalezené sítě „Grafovize“, abych si vyhledal vhodné letecké spojení do Prahy.

 

 

Napadlo mne také, že by neuškodilo přečíst si poslední zpravodajství z Čech, ať vím, do čeho jdu. Po několika bezvýznamných zprávách o hýření mně neznámých persón – zřejmě galerky – po pražských nočních putykách, jsem narazil na děsivý záznam z jednání českého parlamentu…

Copak je možné, aby něco takového se odehrávalo v mé bývalé vlasti, přímo v srdci Evropy? Za mých mladých let (za vlády proradných Habsburků) byl parlament sídlem politické kultury a ne tržištěm „vypasených kupčíků“ jako v těchto dnech v Praze!

Dospěl jsem k poznání, že má bývalá země je těsně před volbami v akutním nebezpečí. V nebezpečí, že současný politický „bordel“ bude prodloužen o další čtyři, osm či dokonce o n x 4 roků! Uvažte, kolego, jaké následky by tato situace měla!

 

 

Po chvíli bádání jsem nalezl způsob, jak politickou situaci napravit. Postup je zcela jednoduchý:

  • Volební zákon praví, že každý kandidát na krajské kandidátní listině, kterého zakroužkuje nejméně 5% voličů, postupuje ze spodního místa skokem na zcela přední a získává mandát v poslanecké sněmovně.
  • Tím obsadí jedno z míst původně rezervovaných pro předsedy stran, ministry, poslance, tedy ty profláknuté škodlivé štamgasty a šašky…

 

A uvažte toto:

  • Když občané dle tohoto systému zakroužkují každý na kandidátce své preferované strany čtyři poslední kandidáty, vznikne efekt škatule, škatule hejbejte se…

 

A to není vše! Volební dny jsou dva. Radím tedy voličům v krajích, kde očekávaný počet mandátů velkých stran je více než 4, aby se rozdělili.

  • Ti, kteří půjdou volit v pátek – pátečníci, ať zakroužkují poslední 4 kandidáty.
  • Voliči, kteří půjdou volit v sobotu – sobotňáci, zakroužkují 5., 6., 7. a 8. kandidáta od konce.

 

Tím vznikne možnost vyřadit 4 až 8 předních politiků z jakékoliv strany! Moderní defenestrace zcela v rámci platných zákonů.

Vám zcela oddaný Jára Cimrman 

 

Čtěte také:

 

 

Perlička na dně Atllanky

 

 

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Čtvrtek 6. 05. 2010 | 2249× přečteno do Archivace 10.10.2010pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 


 

Komentáře textu

 

Jarda Čtvrtek 6. 05. 2010, 20.31

Járo Cimrmane. Už jsem se dlouho tak nepobavil. Dnes jsem měl „černý den“. Po přečtení tohoto příspěvku se mi proslunil. Někde jsem slyšel, že udělat dobrý zábavný pořad stojí mnoho usilí i peněz. Ale výsledek je vždy nejistý. V tomto případě je usilí téměř nulové, jenom těch peněz co to stojí a zřejmě ještě stát bude. Ale sranda to je k popukání. Dík. Pěkný den. :-(

 

Medcin mejl Pátek 7. 05. 2010, 11.44

Zapomeňme na kraje – aby se to lépe počítalo. Strana nabízí 200 kandidátů – optimisticky předpokládá, že dostane 100% hlasů. Dostane však pouze 30%, tj. do sněmovny se dostanou kandidáti 1 až 60. Pokud použijeme preference, tak kandidáti ze spodních míst se dostanou nahoru, takže do sněmovny se dostanou poslanci v tomto pořadí: 197 198 199 200 1 2 … 56

Takže celá tato zbytečná akce nezlikviduje čelní představitele stran, ale pouze bezejmenné poslance na posledních volitelných místech.

Je to přesně v duchu bonmotu – Pokud by volby mohly něco zásadního změnit, politici by je už dávno zrušili. editujcitujreaguj[4] Nojo, jenže v každém kraji kandidují jiní poslanci!

 

Krest Pátek 7. 05. 2010, 13.33

Za každý kraj 20 kusů.

Pokud se jich dostane z toho do parlamentu třetina (jejich strana získá 30% ve volbách), je to 6 – 7 kousků z každé kandidátky v každém kraji.

A já mohu zakroužkovat 4, a když se domluvíme, že ti co jdou volit v sobotu zakroužkují 17,18,19, a 20, a ti co jdou v neděli pak ty výše uvedené, tedy ty pod číslem 13, 14, 15, a 16, pak všude v každém kraji utřou politici na prvních osmi místech hubu.

Tak tady nemlžej a naučrj se počítat, víme?

 

xxx Neděle 16. 05. 2010, 14.13

Štvou vás vaše děti a vnoučata?

Volte Paroubka: pokazíte jim celý život!

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 815x