Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Pozor, intelektuál! A kouše!

 

 

Jak se stát mladistvým intelektuálem

Snímek vypráví o typickém konzumně žijícím chlapci Pavlovi, který jednou při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Ti ho napadnou a Pavlovi se podaří ubránit, jenže „šéfovi“ intelektuálů se ho podaří pokousat.

Tak se z normálního mladého člověka začne stávat přemýšlivý filozof a jediný, kdo ho může vrátit do normálu, je jeho přítelkyně Eva.

 

 

Snímek byl k vidění i na předvánočním festivalu hororových filmů Bloody Christmas Fest. „Film jsme točili v době, kdy jsme měli pocit, že se společnost začíná dělit na normální lidi a na ty, kteří mají pocit, že ten, kdo nečte Sartra, by měl být vyškrtnut,“ vzpomíná Dobeš.

Zdroj 

 

Tfuj, intelektuál

Jsme země trpěného podvodu, říše národa, který postupně zničil, pozabíjel, vyhnal a znechutil výhonky toho nejlepšího, co pohánělo jeho motory.

Možná je četnost případů, které připomínám, tak děsivá, že strach z odhalení stmeluje ty statisíce podvodníků v betonovou armádu nenávidějících a závidějících stvůr. Škodí, protože jinak nemohou. Ničí tuto zem, každým dnem.

 

 

Recept neznám, nevěřím však skoro nikomu, kdo dostal titul po roce 1939. Však stačí, když pootevřou ústa … V této zemi bylo přece po desítky let největší nadávkou označení intelektuál. Vzpomínáte?

zdroj 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 


Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 2038x