Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Martin Chodúr

Typický Chodúr: v jedné ruce má klarinet a v druhé přítelkyni Míšu

 

 

 

Pamatuji si na Martina jako na nenápadného blonďáčka s čupřinou hustých vlasů, která ho dlouho provázela – říká Hana Olejníková, která Martina učila na prvním stupni.

 

 

Byl to kluk, který byl velmi klidný a hodný, nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém, vypráví Olejníková, podle které je jeho úspěch dílem jeho rodičů.

 

  • Rodiče ho velmi dobře vedli a umožnili mu rozvíjet pěvecký talent, který na něm velmi brzy poznali. Všechna jejich práce se zúročila a Martin to dotáhl tam, kam to dotáhl.

 

A kdy dostal Martin první pětku?

 

  • To si přesně nepamatuji, jestli vůbec nějakou dostal. Byl to dobrý žák, neměl s učením problémy. Patřil vždycky k lepšímu průměru,“ říká jeho bývalá učitelka.
  • Když Martina potkám na ulici, v jedné ruce má klarinet a v druhé přítelkyni Míšu, se kterou už dlouho chodí. To je typický obrázek Martina Chodúra, řekla bych, že Martin je skromně suverénní a oproti ostatním členům soutěže zvládá celou SuperStar velmi vyrovnaně a nikdy jsem u něj neviděla, že by oplakával odchod jiného soutěžícího.

 

 

  • Co se týká Martinova pohybového nadání, není a nikdy nebyl pohybově nadaný, to víme všichni. Vůbec se mi ale nelíbilo, jak pan Habera připodobnil jeho tance k epileptickému záchvatu. Martin si umí ze svého nedostatku udělat přednost. Nikoho nenapodobuje a je svůj – míní Olejníková.

 

 

Na Martina si pamatuje i Lenka Bergerová, která ho učila hudební výchovu. Na otázku, jestli už tehdy poznala, že je Martin Chodúr velkým talentem, odpovídá:

 

  • Tak, jak vystupuje, nenápadně, takový přesně byl. To, že je muzikant, jsem zjistila úplně náhodou na matematickém soustředění.

 

 

  • Hlavní náplní těchto soustředění je počítání, ale děti se musejí něčím odreagovat, a tak mají vždycky nějaký večerní program, například karaoke show. Právě při ní jsem zjistila, že je Martin talentovaný. Vymykal se ostatním dětem a působil velmi dospěle. Měl úžasný pěvecký repertoár. Válel Beatles a další písničky, které ostatní děti neuměly, a vůbec se nepotřeboval dívat na displej, kde běžela slova – vypráví dál učitelka.

 

 

  • Vůbec neměl ostych, bylo vidět, že ho to baví. Vzal mikrofon a s klidem sobě vlastním zazpíval. Od šesté třídy psal Martin básničky, které byly nad úrovní jeho věku. Psal i velmi kvalitní slohové práce a dokázal nad věcmi hluboce přemýšlet – pokračuje Lenka Bergerová.
  • Podle ní byl Martin příjemný kluk, který se nikdy nesnažil prosadit na úkor druhých. Pamatuji si i na Martinovu přítelkyni Míšu. Myslím si, že se k sobě skvěle hodí. Oba jsou velmi umělecky a citově založení lidé – uzavírá.
  • Tento článek vznikl jako pocta šikovným ostravským chacharům…

 

 

zdroj textu    

Související texty:

 

Tohle byla taková sranda…, než jsme přišli na to, jak to udělat, aby to dopadlo aspoň takhle. Chudák hrál poslepu a ještě přes moje břicho a já furt zapomínal kdy se přidat do refrénu páč do kytary zpívat je pro mě nejvíc těžký .. snad sa bude páčit :-)

 

 

Finále

 

 

Perlička na dně Atllanky

 

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz Digg! pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 3623x